آمار مهاجرت از ایران 1399، 1398 – مهاجرت تحصیلی و کاری

شفقنا-بحرانهای سیاسی و امنیتی عراق در دوره حکمرانی رژیم بعث و پس از حمله امریکا در سال 2003 میلادی در افزایش مهاجرت جوانان عراقی تاثیر پررنگی داشته است؛ جوانانی که به خاطر فرار از جنگ و ناامنی و یافتن فرصت شغلی و زندگی بهتر، مهاجرت از کشورشان را انتخاب کردند. درنتیجه مهاجرت به عنوان یکی از مهم ترین چالش های مسئولان در عرصه سیاستگذاری همواره از مناقشه برانگیزترین عرصه های تصمیم گیری در سطح کلان بوده است. مهاجرت و جابه جایی های بین المللی یکی از مهم ترین چالش های جامعه جهانی است که با ایجاد فرصت ها و تهدیدهای متعدد، پیامدهای اجتماعی، اقتصادی، روان شناختی و سیاسی به همراه دارد. براین اساس در طی تاریخ شاهد مهاجرت و جابه جایی محدود و یا عظیم گروه های انسانی بوده ایم که به دلائل مختلف طبیعی، اقتصادی، اجتماعی یا سیاسی یا امنیتی گزینه مهاجرت را انتخاب کرده اند یا برای رهایی از مشکلات و چالش ها مجبور به مهاجرت شده اند. به این منظور نه تنها لازم است مشکلات و تنگناهای اقتصادی با استفاده از برنامهریزیهای همه جانبه، کاهش یابد و فرصتهای شغلی مناسب فراهم آید، بلکه شایسته است در مورد آشفتگیهای اجتماعی- فرهنگی و سیاسی که موجب نارضایتی میشود و تعلق خاطر به اجتماع ملی را کاهش میدهد، اصلاحاتی صورت گیرد.

این روش نه محدودیت سنی خاصی دارد و نه نیاز چندانی به مهارت زبان انگلیسی، پس خیالتان راحت باشد که پرونده شما به خاطر سن و سطح زبانتان، رد نمیشود. با مطالعه مقایسه ای موردی کشور آلمان با سیاستگذاری مهاجرتی جمهوری اسلامی ایران به نظر می رسد تعدد مراکز تصمیم گیر با رویکردهای متنوع و بعضاً متضاد نسبت به موضوع مهاجرت و همچنین غلبه رویکرد موقتی و کوتاه مدت به این موضوع نه تنها به عدم انتفاع از سرمایه های انسانی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی این جمعیت میلیونی طی چهار دهه اخیر شده است، بلکه هزینه های مالی و بین المللی فراوانی نیز به وجهه بین المللی و منافع ملی کشور وارد ساخته که لزوم توجه هرچه بیشتر به این موضوع را محرز می کند. رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شهر اصفهان تصریح کرد: شواهد نشان میدهد مهاجران ایرانی بدون کسب اطلاعات کافی و با صحبتهای اغوا کننده برخی سودجویان تصمیم به ترک کشورمان میگیرند که اکثر این مهاجرتها ناموفق بوده و افراد با از دست رفتن سرمایه خود مواجه میشوند، بنابراین توصیه میشود اگر قصد چنین کاری را دارند از طریق مؤسسات معتبر اقدام کرده و از مجاری قانونی استفاده کنند. روش مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ برای کسانی طراحی شده است که ایده خاصی را برای راهاندازی کسب و کار در ذهن دارند و توانایی مدیریت یک بیزینس تازه تاسیس را در خود میبینند.

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا یکی از انتخاب های متقاضیان جهت زندگی ، کار و تحصیل در کشورهای خارجی می باشد. حضور گسترده و درازمدت میلیون ها تبعه خارجی در ایران، فرصت ها و تهدیدهای بسیاری برای منافع ملی کشور ایجاد کرده که به نظر می رسد مطالعه تجارب موفق سایر کشورهای مهاجرپذیر به ویژه کشور آلمان یکی از موفق ترین کشورهای مقصد در زمینه مدیریت بحران در چگونگی مواجهه با مسئله پناهجویان، می تواند به تقویت فرایند سیاستگذاری جمهوری اسلامی ایران بیانجامد. سایر اتباع، برای ورود به آلمان نیازی به ویزا ندارند. ویزا: بهعنوان یک دانشجوی بینالمللی برای تحصیل در آلمان به ویزای آلمان احتیاج دارید. به گزارش پایگاه اطلاعرسانی بنیاد ملی نخبگان به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، براساس آمار سال 2018 میلادی سازمان بینالمللی مهاجرت بیشتر از 257 میلیون نفر از مردم کل دنیا مهاجر هستند به این معنی که در جایی زندگی میکنند که خارج از کشور محل تولدشان است. طبق آمار موجود در سال ۲۰۲۰، بیش از ۱۰۷,۰۰۰ دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری فرستاده شده است. پس اگر یک ایده خاص برای راهاندازی کسب و کار در نظر دارید و دوست دارید در خاک کانادا این ایده را اجرایی کنید؛ همین امروز میتوانید برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتآپ اقدام کنید.

در این روش شما مجبور به راهاندازی کسب و کار نیستید و فقط باید یک سرمایه قابل قبول همراه خود به کانادا بیاورید. جالب اینجا است که این روش مهاجرتی نیاز به سرمایه چندانی ندارد و بیشتر روی استعداد و تواناییهای شما تمرکز کرده است. از طرف دیگر وجود دانشگاه های معتبر بسیاری در ترکیه باعث شده است متقاضیان مهاجرت به ترکیه برای تحصیل نیز نرخ بالایی را به خود اختصاص دهند. در روزهای پرتلاطم و پر استرس این روزهای ما، تعطیلات آخر هفته فرصت مناسبی برای زدودن گرد و غبار خستگی از تن و روح است. با این حال مهاجرت افراد با تحصیلات دانشگاهی نیز درحال افزایش است. تنی که دمی بیاساید و روحی که دمی آرام گیرد؛ حال با شنیدن موسیقی، دیدن فیلم و خواندن کتاب خوب باشد یا قدم زدن در نمایشگاههای هنری، رفتن به سینما و تئاتر، که هنر همیشه و همه جا و به هر شکلی التیامبخش است.

دیدگاهتان را بنویسید