آمار مهاجرت از ایران 1399، 1398 – مهاجرت تحصیلی و کاری

رتبه ایران در مهاجرت و درخواست ایرانیان برای ویزای شنگن از سال 2014 تا سال 20192 میلادی در 10 کشور برتر اروپایی را به بلژیک، یونان، سوئیس، اتریش، هلند، سوئد، فرانسه، ایتالیا و آلمان اختصاص داده است. ایتالیا در حال حاضر دارای چندین دانشگاه است که از نظر رتبه بندی جهانی در جایگاه خوبی قرار دارند. این روزها مهاجرت به کانادا برای خیلیها گزینه مناسبی شده اما پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام، نگاهی به آمار مهاجرت ایرانی ها به کانادا انداخته و ببینید که در کدام دسته قرار میگیرید. کشورهای ایالات متحده آمریکا در رتبه اول، کانادا در رتبه دوم و آلمان در رتبه سوم قرار دارد. آمار مهاجرت دانشجویان ایرانی به فرانسه از سال 2000 تا سال 2017 میلادی رتبه ایران در مهاجرت را بیشتر میکند. رتبه ایران در مهاجرت در 5 کشور برتر اروپایی از سال 2010 تا سال 2018 میلای بیشتر در کشورهای هلند، سوئد، بریتانیا، ایتالیا و آلمان بوده است.

در سال ۲۰۱۵ درصد مهاجران ایرانی در کشور اوکراین کم بود اما از اوایل سال ۲۰۱۶ این کشور به یکی از مقصدهای گردشگری و مهاجرتی ایرانیان تبدیل شده است. آلمان کشوری دیگر در قاره اروپاست که تعداد مهاجرت به این کشور آماری خیره کننده است.این کشور در سال 2016 رکورد فوق العاده ای را ثبت کرد و بیش از یک میلیونو 50 هزار مهاجر را پذیرفت که نسبت به سال قبل 50 درصد افزایش مهاجرت به آلمان را شاهد بوده ایم.این کشور در سال 2018 بیش از 700 هزار مهاجر پذیرفت و شرایط عالی زندگی و کار و البته تحصیل در آلمان سبب شده است تعداد افراد زیادی به آلمان مهاجرت کنند. این کشور یک فرهنگ جمع گرایی ایجاد کرده است که در آن برابری بر تولید ناخالص داخلی اولویت دارد – بنابراین دارای یک شبکه ایمنی اجتماعی قوی، مراقبت های بهداشتی رایگان و یک تعادل عالی بین کار و زندگی است. یک سو، تهدید مجرمان و بهرهمندان اقتصاد ناهنجاریهای اجتماعی است که در مناطق پرآسیب خود را بدیل حاکمیت معرفی میکنند و با رفتار خشونتآمیز، ایجاد ناامنی و شبکهسازی سعی در تثبیت قلمرو حکمرانی خویش دارند. همچون یک شهروند سوئیسی با شما رفتار می شود و بعد از اتمام تحصیل، زمانی که یک کار را به شما پیشنهاد می دهند، می توانید مانند یک سوئیسی مشغول به کار شوید و این کار، اقامت شما را بسیار راحت می نماید.

زمانی که موضوع مهاجرت از ایران پیش می آید موضوعات مختلفی خود را نمایان می کند که یکی از این موضوعات جنگ و ناامنی می باشد که خوشبختانه در حال حاضر در کشور عزیزمان ایران جنگ رخ نداده است. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان، حداکثر 2 سال است. Home Migration Service راه شما را برای رسیدن به هدف مهاجرتی تان هموار می نماید.بیش از یک دهه است روند پیچیده مهاجرت را برای هزاران متقاضی موفق که به تیم کارشناسی ما اعتماد کردند، ساده نموده ایم.صرف نظر از اینکه دنبال کدام روش مهاجرت هستید در هر گام از این راه شما را همراهی می نماییم.ما در Home Migration Service از اصول اخلاقی اداره ثبت نمایندگان مهاجرتی ( MARA) پیروی می کنیم. آمار و نمودار پذیرش و درخواست شهروندی برای ایرانیان در بریتانیا از سال 2010 میلادی تا سپتامیر 2019 را میتوانید در نمودار 68 مشاهده کنید. در نمودار 91، آمار خانههایی را مشاهده میکنید که ایرانیان برای اقامت در ترکیه خریداری کردهاند. در نمودار 77، محدودیت اقامت ایرانیان در آلمان را مشاهده میکنید که محدودیت اقامت در نمودار مهاجرت از ایران افزایش پیدا کرده است.

در این بخش از آمار مهاجرت ایرانیان به آلمان، افرادی را میبینید که متولد ایران هستند اما به آلمان مهاجرت کردهاند. ارزانتر است. همچنین اگر شما در حرفه خود فردی ماهر هستید، برای مهاجرت به نیوزلند میتوانید اقدام کرده و پیشنهاد کاری بگیرید. اما باز این مورد به کشور مقصد و همچنین دیگر صلاحیتهای دانشجو نیز مرتبط خواهد بود؛ برای مثال مورد زیاد بوده که شخصی با معدل 13 از دانشگاه خوبی در استرالیا اخذ پذیرش گرفته است. قبل از مهاجرت از ایران، چقدر در مورد مقصدتان اطلاعات دارید؟ سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه در گفتوگو با شبکه خبر گفت: «بحران اولیه در مورد ایرانیان مقیم اوکراین تقریبا تمام شد. هر ساله تعداد زیادی آقا و خانم برای مهاجرت به کانادا اقدام میکنند؛ این نمودار نشان میدهد که تقریبا نصفی از این جمعیت آقا و نصف دیگر خانم است. می تونم برای فوق لیسانس مجدد تو کشور انگلیس اقدام کنم؟ این کشور دارای زمستانهای معتدل است و افرادی که از سرما فراری هستند در این شهر زندگی میکنند. پایتخت اوکراین شهر کییف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی است.

دیدگاهتان را بنویسید