بهترین روشها و مقاصد مهاجرتی در 2022

مطابق قوانین مهاجرت کانادا، مدت زمان ویزای توریستی کانادا 10 سال می باشد، ولی با توجه به اعتبار 5 ساله پاسپورت های ایرانی، مدت زمان ویزای توریستی تا پایان اعتبار پاسپورت ایرانی معتبر است. مطابق قوانین مهاجرت کانادا، ایالت های این کشور با هماهنگی دولت مرکزی جهت تامین نیروی متخصص مورد نیاز خود اقدام به پذیرش مهاجر می نمایند. یکی از این برنامه های اقامت کانادا ، برنامه نیروی متخصص فدرال می باشد که معمولا” در بازه های زمانی 15 روزه اقدام به انتخاب نیروهای متخصص از این طریق می نماید . متقاضیان دریافت اقامت کانادا برای اینکه بهترین روش را انتخاب نمایند می بایست با در نظر گرفتن فاکتورهای سن ، شرایط خود را ارزیابی کرده و بهترین برنامه مهاجرتی را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایند . همسر و فرزندان متقاضیان مهاجرت کانادا می توانند به عنوان همراه متقاضی اصلی، به صورت همزمان ویزا دریافت کرده و برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند. البته والدین اجازه کار در کانادا را نخواهند داشت مگر اینکه یکی از والدین برای یک دوره تحصیلی اقدام کندکه به واسطه آن، همسر وی ویزای کار دریافت کند.

پریا نایبیان گفته: سلام محمد عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز برای تحصیل در این کشور نیاز به ارائه تمکن مالی بالا خواهید داشت. در این روش شما علاوه بر هزینههای زندگی میبایست هزینههای تحصیل در دانشگاه را نیز پرداخت نمایید. متقاضیان اقامت کانادا در این محدوده سنی نیز می بایست ابتدا جهت ادامه تحصیل در کالج و یا دانشگاه های کانادا اقدام نمایند و سپس از طریق برنامه های مهاجرتی موجود برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. به عنوان یک نمونه باید گفت که طبق تحقیقات دانشگاه موناش استرالیا، 75% از فارغالتحصیلان هندی برای دریافت اقامت دائم درخواست داده و برای همیشه در استرالیا ساکن میشوند. دو ویزایی که در این مطلب معرفی میکنیم به عنوان بهترین روشهای مهاجرت به استرالیا شناخته میشوند. متقاضیان مهاجرت به کانادا در محدوده سنی 6 تا 18 سال تنها می توانند از طریق پذیرش تحصیلی مدارس کانادا برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند . متقاضیان می توانند با بررسی قوانین، شرایط و امتیاز هر یک از برنامه ها، از طریق بهترین برنامه اقامتی برای اخذ اقامت کانادا و مهاجرت اقدام نمایند. خواهر و برادر افرادی که در کانادا زندگی می کنند نمی توانند از طریق برنامه های اسپانسرشیپ فامیلی جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند، بلکه باید به صورت مستقل برای برنامه های مهاجرتی کانادا تشکیل پرونده دهند.

البته داشتن خواهر و برادر در کانادا در برنامه های مهاجرتی برای این افراد امتیاز خواهد داشت. این سیستم همچنین از داشتن خواهر و برادر در کانادا ( سیتیزن و یا اقامت دائم ) و سابقه تحصیل و کار در کانادا نیز به متقاضیان امتیاز می دهد . متقاضیان این نوع ویزای کانادا باید از تمکن مالی خوب و سابقه سفرهای خوبی برخوردار باشند. در این روش نیز همانند روشهای دیگر مهاجرت برای عبور از مرز، باید مدارک هویتی خود را ارائه دهید. ایالت های مختلف کانادا برای پذیرش مهاجر قوانین و برنامه های متنوعی را ارائه می دهند. ایالت کالیفرنیا و شهر لس آنجلس میزبان بیشترین مهاجران ایرانی است به نحوی که محلهای تحت عنوان تهرانجلس را برای خود ساختند که انواع رستورانها و فروشگاههای ایرانی در آن به چشم میخورد. همچنین اکثر ایالت های کانادا حداقل یک برنامه اقامتی دارند که از طریق امتیازبندی سیستم اکسپرس اینتری متقاضیان واجد شرایط خود را انتخاب می نمایند .

در ابتدا باید درباره روش های مهاجرتی اطلاعات کسب کنید و بر اساس بودجه و شرایط خود یکی از این روش ها را انتخاب کنید و برای آن اقدام نمایید. در این جا این سوال مطرح می شود که آیا تنها راه دستیابی به صلح در خاورمیانه، مهاجرت به کشورهای اروپایی است و در این راستا آیا اتحادیه اروپا دیپلماسی عادلانه ای را جهت برقراری صلح و امنیت و حمایت از مهاجران دنبال می نماید برای دستیابی به این سوال ها، این فرضیه را نیز مطرح نموده ایم که اروپایی ها عملکرد مثبت و عادلانه ای را در برخورد با مهاجران از خود به نمایش گذاشته اند و افزایش جمعیت مهاجران به ایجاد منظومه های چند فرهنگی و بروز چالش های هویتی در اروپا انجامیده است و این شرایط هیچ تاثیر مثبتی در برقراری صلح جهانی ندارد. که با توجه به اجازه کاری 10 تا 20 ساعتی که به دانشجویان این مقطع داده می شود، می توانند برخی از این هزینه ها را تامین کنند. اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، میتوانید از دو روش این کار را انجام دهید؛ اولین راه این است که رشته تحصیلی شما با آنچه بازار کار آنجا تقاضا دارد، یکی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید