بهترین روشها و مقاصد مهاجرتی در 2022

درست مانند کاری که قبل از سفر به یک مقصد جدید انجام می دهید، در زمان مهاجرت نیز، لازم است که امنیت و ایمنی شهر مقصد را بررسی کنید. بنابراین مجبور میشوید آنها را بفروشید و به ارز تبدیل کنید. از این رو دیگر کمتر کسی حرف از رویای آمریکایی سخن به میان میآورد و در حال حاضر کانادا به کشور تحقق آرزوها و رویاهای مهاجران پرانرژی تبدیل شده است. در ادامه آماری که سازمان بینالمللی مهاجرت آن رو منتشر کرده است، 35 درصد از کل مهاجران جهان را افرادی تشکیل میدهند که دارای مهارت بالا و یا تحصیلات دانشگاهی هستند که سهم قابل توجهای است. مهاجرت تحصیلی به کانادا و کسب ویزای تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف امکانپذیر است، افراد از مقطع مدرسه تا مدارج بالای دانشگاهی میتوانند در کشور کانادا تحصیل کنند. کانادا از پهناورترین کشورهای جهان است و هر ساله جمعیت قابل توجهی برای مهاجرت به این کشور از روش های مختلف اقدام می کنند. فردی که متقاضی دریافت ویزای اسپانیا است می تواند ظرف ۹۰ روز پیش از تاریخ سفر خود اقدام به درخواست ویزا کند. باید گواهی سابقه کاری لازم، نامه تمکن مالی و بیمه پزشکی با سقف پوشش معین شده را ارائه دهید و در صورت پذیرفته شدن شرایط تان می توانید برای کار در کشور اروپایی مورد نظرتان اقدام کنید.

اگر شرایط تحصیلی، توانمندی ها و تجربیات شما با نیازمندیهای یک شرکت مطابقت دارد، وقتش رسیده که شبیه فوتبالیستها ضربه آخر را خیلی دقیق به توپ وارد کنید. اگر کشوری با کمبود نیروی کار در رشتههای مختلف مواجه شود، میتواند این شرط را کنار بگذارد. معمولاً تحصیل در رشتههای هنر و علومانسانی از رشتههایی مانند مهندسی و پزشکی مقداری کمهزینهتر میباشد. وقتی صحبت از هزینه های مهاجرت به میان می آید، کانادا در مقایسه با سایر مقاصد مهاجرتی محبوب مانند استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا نسبتا مقرون به صرفه است. محیط زیبای کشور، جامعه خوب، سیاست هایی مانند پذیرش زیاد مهاجران، خدمات بهداشتی و درمانی رایگان، اشتغال، فرصت های آموزش عالی، تنوع و محیطی چند فرهنگه، می تواند از موارد مهم در نظر گرفته شود که کیفیت زندگی کانادا را به بالاترین سطح ممکن می رساند. گفتنی است که بهترین مدارس و بهترین دانشگاهها در کشور کانادا وجود دارند.استانداردهای آکادمیک کانادا و کیفیت تحصیلی دقیق در این کشور به این معنی است که شما یک آموزش عالی با درآمد عالی خواهید داشت، که درب را برای موفقیت به زندگی آینده تان باز می کند. یکی از مهمترین عواملی که تحصیل در کانادا را ارزشمند میسازد، کیفیت آموزش در کانادا در مقایسه با برترین دانشگاههای جهان است.

بسیاری از دانشگاههای کانادا در سطح جهانی شناخته شده هستند و رتبههای بالایی در رنکینگ جهانی دارند و به همین علت یکی از انگیزه های مهاجرت کانادا می باشد. وجود دانشگاههای معتبر با رتبههای برتر جهانی، بازار کار بهتر پس از فراغت از این دانشگاهها، کسب شرایط شغلی بهتر، کسب درآمد بیشتر و اخذ اقامت از طریق تحصیل و یادگیری زبان دوم از جمله انگیزههای مهم و تاثرگذار بر مهاجرت تحصیلی است. واقعیت این است که مشاغل بسیاری در دنیا به مهاجران اختصاص پیدا میکند، اما اینکه شما برای گرفتن این جایگاههای شغلی از دید کارفرمایان خارجی واجد شرایط شناخته بشید قصهاش متفاوت است. برای همین لازم است قبل از ارسال نامه درخواست کار، در اینترنت چند نمونه نامه درخواست شغلی مورد پذیرش را بررسی کنید. برای مهاجرت با ویزای تحصیلی در ابتدا باید پذیرش از یک دانشگاه در این کشور را اخذ کنید. در صورتی که پاسخ اداره مهاجرت کانادا به درخواست ویزای شما مثبت باشد، باید شخصا به سفارت کانادا در آنکارا جهت الصاق ویزای تحصیلی در پاسپورت خود مراجعه کنید.

هر کانادایی به طور متوسط ۶/۲ اتاق در اختیار دارد، در طول سال تنها ۱۷۰۲ ساعت کار میکنند و بیش از ۸۰ درصد مردم این کشور اذعان دارند که لحظات خوب و مثبت زندگی شان در روز بیش از لحظات منفی است. امید به زندگی در این کشور ۸۱ سال است و بیش از ۶۷ درصد مردم این کشور به دولتشان اعتماد دارند. قانون در این کشور به شکل Common Law می باشد، بدین معنا که در شرایط خاص قاضی یا دادستان می توانند خلاف قانون اساسی حکم کنند که این امر کانادا را به کشوری راحت برای زندگی بدل کرده است و سالیانه تعداد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند. دراین کشور همچنین 522 هزار مولتی میلیونر زندگی می کنند که ارزش دارایی آنها کمتر یا بیشتر از 10 میلیون دلار است. حتی با وجود شیوع ویروس کرونا و محدودیتهای متنوع در کشورهای مختلف، کانادا پذیرش مهاجران را متوقف نکرد و در سال 2020 تقریباً 184 هزار مهاجر از جمله 3800 ایرانی را پذیرش کرد. کانادا به طور مداوم در نظر سنجی ها و شاخص های مختلف، در میان ۱۰ کشور برتر جهان قرار می گیرد. این ردهبندی، کانادا را به طور چشم گیری بالاتر از ایالاتمتحده (۷.۸)، نیوزیلند (۷.۶) و استرالیا (۷.۵) قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید