بهترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۲۱

روش مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ برای کسانی طراحی شده است که ایده خاصی را برای راهاندازی کسب و کار در ذهن دارند و توانایی مدیریت یک بیزینس تازه تاسیس را در خود میبینند. حضور گسترده و درازمدت میلیون ها تبعه خارجی در ایران، فرصت ها و تهدیدهای بسیاری برای منافع ملی کشور ایجاد کرده که به نظر می رسد مطالعه تجارب موفق سایر کشورهای مهاجرپذیر به ویژه کشور آلمان یکی از موفق ترین کشورهای مقصد در زمینه مدیریت بحران در چگونگی مواجهه با مسئله پناهجویان، می تواند به تقویت فرایند سیاستگذاری جمهوری اسلامی ایران بیانجامد. از جمله مهم ترین درس آموخته های سیاستگذاری دولت آلمان در قبال پناهجویان می توان به موارد زیر اشاره کرد: پرهیز از رویکردهای مقطعی و موقتی به موضوع مهاجرت و داشتن استراتژی درازمدت در قبال مهاجران براساس منافع ملی و تربیت و بهره برداری از سرمایه انسانی افراد، ایجاد سامانه متمرکز «پیک» به منظور ثبت جامع اطلاعات افراد تازه وارد در یک پایگاه داده واحد و مرکزی، تلاش همه جانبه دولت آلمان به صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق رسانه های جمعی، مدارس و سیاست های عمومی در جهت تربیت مهاجران براساس نیازهای ملی خود ازیکسو و تأثیرگذاری بر فرهنگ عمومی در مواجهه با اتباع خارجی، تمرکز سازمانی در حوزه پناهجویی در ذیل اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی (بامف) و الزام همه نهادهای مرتبط به پیروی از دستورالعمل ها و مقررات و تصمیم های اتخاذ شده این سازمان، اعمال فیلترهای گزینشی متعدد در حوزه مهاجرت از جمله افزایش کنترل های مرزی و مقررات ورود به کشور، سیستم کنترلی دقیق در غربال کردن افراد واجد شرایط برای تداوم حضور در کشور طی مراحل مختلف مانند مصاحبه های روان شناختی و حقوقی، اخراج متقاضیان در صورت عدم احراز شروط لازم، سرمایه گذاری دراز مدت بر افراد انتخاب شده در حوزه های آموزشی، بهداشتی و جامعه پذیر کردن مهاجران با تأکید بر کودکان و نوجوانان در راستای الزامات زندگی شهری در فرهنگ آلمانی.

درنتیجه مهاجرت به عنوان یکی از مهم ترین چالش های مسئولان در عرصه سیاستگذاری همواره از مناقشه برانگیزترین عرصه های تصمیم گیری در سطح کلان بوده است. مهاجرت به مناطق کم جمعیت کانادا جزو اولویت های دولت کانادا بوده و کانادا بیشتر به دنبال رشد اقتصادی از طریق جذب و حفظ مهاجران تازه وارد در مناطقی است که با مشکلات اقتصادی، کمبود نیروی کار و جمعیت روبه رو هستند . این برنامه های مهاجرتی به دنبال جذب نیروی کار ماهر برای رشد اقتصادی کانادا و رفع کمبود نیروی کاری است و با توجه به اهمیت در کنار هم بودن اعضای خانواده به همسران و والدین افراد مقیم کانادا اقامت داده می شود. در کشورهای توسعه یافته به دلیل اثرات مثبت اقتصادی مهاجران تحصیلکرده برای این دسته از مهاجرین به نسبت نیروی کار ساده در حال افزایش است و این تفاوت در حوزه فناوری اطلاعات بسیار چشمگیرتر است. وقتی قرار است به کشور جدید نقل مکان کنید، باید در مورد سیستم حملونقل آن اطلاعات درست داشته باشید. حتی زمانی که یک کشور را برای مهاجرت انتخاب میکنید باید هزینهی املاک و مستغلات را در استانها و شهرهای مختلف بررسی کنید. در این سیستم شما با توجه به سطح زبان، تحصیلات، تجربه کاری، سن و چند ویژگی دیگر شخصی امتیاز به دست میآورید و در هر سری انتخاب اکسپرس اینتری با متقاضیان دیگر رقابت میکنید.

سازمان مهاجرتی تایسیز یکی از سازمانهایی است که در زمینه استارتآپ فعالیت دارد و میتواند با استفاده از تجربه و روابط خود، شما را به آرزوی داشتن یک کسب و کار شخصی و زندگی در کانادا برساند. اگر با اقامت دائم کانادا آشنا نیستید؛ باید اشاره کرد که گرفتن کارت اقامت دائم کانادا آرزوی خیلی از افراد است و شما با مهاجرت از طریق روش اکسپرس اینتری در کوتاهترین زمان ممکن آن را دریافت میکنید. در این روش مهاجرتی شما برای مردم کانادا شغل ایجاد میکنید و پس از راهاندازی و موفقیت کسب و کارتان، صاحب اقامت دائم کانادا میشوید. در ادامه با روشهای مهاجرت اکسپرس اینتری، استارتآپ، کارآفرینی و سرمایهگذاری و که جزو سریعترین روشهای مهاجرت به این کشور هستند، آشنا میشوید. برنامه های سرمایه گذاری در کانادا را می توان به سه گروه برنامه سرمایه گذاری فدرال، برنامه کارآفرینی ایالتی کانادا و برنامه اقامتی سرمایه گذاری استانی تقسیم نمود. جمهوری اسلامی ایران با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه ای خود به طور همزمان کشوری فرستنده، ترانزیت و مقصد در عرصه مهاجرت های بین المللی محسوب می شود. با مطالعه مقایسه ای موردی کشور آلمان با سیاستگذاری مهاجرتی جمهوری اسلامی ایران به نظر می رسد تعدد مراکز تصمیم گیر با رویکردهای متنوع و بعضاً متضاد نسبت به موضوع مهاجرت و همچنین غلبه رویکرد موقتی و کوتاه مدت به این موضوع نه تنها به عدم انتفاع از سرمایه های انسانی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی این جمعیت میلیونی طی چهار دهه اخیر شده است، بلکه هزینه های مالی و بین المللی فراوانی نیز به وجهه بین المللی و منافع ملی کشور وارد ساخته که لزوم توجه هرچه بیشتر به این موضوع را محرز می کند.

فردی خارجی که دارای تابعیت یک کشور است، تنها به مدت دو سال میتواند با کارت موقت شهروندی در اوکراین اقامت کند. در این روش شما 6 ماه فرصت دارید به کشور مورد نظرتان بروید تا شغلی پیدا کنید در پایان 6 ماه در صورتی که در شرکتی استخدام شده باشید ویزای کاری دریافت می کنید. سرعت دریافت اقامت در روش سرمایهگذاری نسبتا بالاست و شما پس از چند ماه اقامت دائم کانادا را برای خود و خانوادهتان اخذ میکنید. شاید باورتان نشود ولی شما با روش مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری میتوانید در عرض ۶ ماه اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. همان طور که تا اینجای این نوشته متوجه شدید، روشهای زیادی برای مهاجرت شما به کشور کانادا وجود دارد و شما میتوانید با انتخاب درست یک روش، بهسادگی به این کشور مهاجرت کنید. طبق آمارهای جهانی، سالانه حدود ۱۵ میلیون مهاجر قانونی در جهان وجود دارد که از طریق اخذ ویزاهای مختلف مثل ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایهگذاری و…

دیدگاهتان را بنویسید