بهترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۲۱

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، رویای بسیاری از دانشآموزان و دانشجویانی است که هدف آنها اخذ مدارک تحصیلی در سطح جهانی است. همچون یک شهروند سوئیسی با شما رفتار می شود و بعد از اتمام تحصیل، زمانی که یک کار را به شما پیشنهاد می دهند، می توانید مانند یک سوئیسی مشغول به کار شوید و این کار، اقامت شما را بسیار راحت می نماید. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. ایتالیا و مهاجرت به ایتالیا طبق آمار در سال 2016 بیش از 212 هزار محاجز را جذب کرده است.این تعداد از مهاجرین از کشورهایی همچون رومانی، آلبانی، مراکش، چین و اکراین بوده است.درخواست مهاجرت به ایتالیا سالانه رو به افزایش میباشد و افراد زیادی به این کشور مهاجرت میکنند. همچنین مشکلات اجتماعی برای کودکانی که بدون یک پیشینه خانوادگی و در بستری جدید ردش میکنند از دیگر آسیبهای مهاجرت برای کشورهای مبدأ و مهاجران به شمار میرود.

اما در برخی دیگر از کشورها، با مهاجران براساس نوع ویزایی که دریافت میکنند، رفتار میشود. به گفته این منبع در برخی مناطق مواد سوخت، پول نقد و تجهیزات صحی در حال حاضر رو به کاهش است. درحالی که در برخی از کشورها حتی دانشجویان متاهل میتوانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه و با کمک این ویزا به کشور محل تحصیل خود ببرند. در این مطلب سعی کردیم ضمن معرفی بهترین کشورها برای تحصیل از نظر آمار و ارقام جهانی، راحت ترین و ارزان ترین کشورها را برای تحصیل ایرانیان را آوردیم. امکان تحصیل رایگان و برخورداری از خدمات درمانی رایگان از دیگر مزایای این روش مهاجرت به کشور آلمان است، که برای شخص متقاضی، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال او وجود دارد. تحصیل در این کشور راه مهاجرت به کانادا را بسیار هموار کرده و شانس شما را برای دریافت اقامت دائم کانادا افزایش می دهد. اما مهاجرتهای بینالمللی، علیرغم دیدگاه غالب که صرفا بر پیامدهای منفی این پدیده تأکید دارد، آثار مثبتی را برای کشو مبدأ نیز به همراه خواهد داشت. همچنین تأثیر مثبتی بر بهره وری یا کارایی نیروی انسانی بومی و محلی دارند. حجم قابل توجه افراد غیر بومی میتواند به افزایش محدودیتها بیانجامد و نظارتهای امنیتی را بیشتر کند.

آسیبهای اقتصادی به واسطه از دست دادن نیروی انسانی جوان، از دست دادن افراد متخصص و آموزش دیده به ویژه در حوزه سلامت که با شیوع ویروس کرونا جدیتر نیز شده است. مهاجرت در سالهای اخیر کمک کرده که جای خالی مشاغل و نیازهای جدی به نیروی انسانی توانمند و ماهر به تدریج پر شود و تدوام در رشد اقتصادی را به ارمغان بیاورد. در یک مطالعه که توسط آکسفورد اکونومیکس در سال 2009 منتشر شد، استنتاج شد که کارگران مهاجر به حفظ نیروی کار کافی برای تقویت رونق اقتصادی در سالهای 2004 تا 2008 کمک کرده اند. مهاجرت فشارهای اجتماعی و فرهنگی را به همراه دارد که باید در برنامه ریزی برای خدمات آینده مورد توجه قرار گیرد. اما این کاهش یک پیام واحد دارد و آن دلسرد شدن و دلسرد ماندن نوآوران، کارآفرینان و سرمایهگذاران ایرانی است که دیگر تمایلی به فعالیت اقتصادی مولد در کشور ندارند. استدلالهای زیادی در مورد مزایا و معایب مهاجرت و تأثیر آن بر مهاجر، کشور مبدأ و میزبان وجود دارد.

علاوه بر اینکه ممکن است مهاجران از بسیاری از حقوق عمومی خود کمتر برخوردار شوند، افزایش جمعیت می تواند خدمات عمومی را تحت فشار قرار دهد. چالش اشتغال یکی از معضلاتی است که با کاهش نیروی انسانی در جستوجوی کار کاهش می یابد و مهاجران جوان، میتوانند با کسب مهارتها و توسعه توانمندیها به خانه بازگشته و ظرفیتهایشان را توسعه دهند. به نظر می رسد در دسترس بودن نیروی کار مهاجر، زمینه را برای بقای بسیاری از شغل ها فراهم کرده است و نویسندگان نظرسنجی از بررسی 600 شغل دریافتند که مهاجران در بقای سازمان خود مهم هستند. عدالت در پرداخت نیز به معنی پرداخت به تناسب بهرهوری نیروی کار ماهر و تأمین حداقل معیشت گروههای کمبهرهور است و نه برابری مطلق دستمزد. با این میزان سرمایه شما میتوانید یک شرکت با مسئولیت محدود در المان تاسیس نمایید که حداقل تعداد اعضای آن یک نفر است. نیوزلند یکی از کشورهایی است که کمترین میزان تراکم جمعیت در جهان را دارا می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید