بهترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۲۱

روش دیگری که شما میتوانید به این کشور کنید از طریق ازدواج است.اگر همسر شما در هلند زندگی میکند و دارای تمکن مالی خوبی است شما با شرکت در کلاسهای زبان آلمانی میتوانید با ازواج با این فرد مقیم هلند شوید.یکی از روش های دیگری که میتوانید مهاجرت نسبتا آسانی را به هلند داشته باشید از طریق سرمایه گذاری یا اختراع و نوآوری است که با این شرایط شما میتوانید ویزای هنلد را دریافت کرده به این کشور مهاجرت کنید.شما میتوانید برای تحصیل در هلند با پرداخت سالانه هفت هزار یورو ویزای تحصیلی هلند را دریافت کرده برای تحصیل به این کشور سفر کنید.یکی از مدارک مورد نیاز برای اینکه ویزای تحصیلی هلند را به شما دهند نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور میباشد. مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج، یکی از متداول ترین و سریعترین راهبردها برای قانونی شدن اقامت در اوکراین است. کسانی که قبل از رفتن به کشور آلمان، از یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد کاری دریافت کنند و یا قرارداد کاری داشته باشند، واجد شرایط دریافت ویزای کار آلمان از طریق اخذ جاب آفر آلمان میشوند. سن یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در دریافت ویزای کاری است و معمولا افراد بین ۱۸ تا ۴۰ سال شانس بالاتری از دیگران برای دریافت این ویزا دارند.

در این روش شما 6 ماه فرصت دارید به کشور مورد نظرتان بروید تا شغلی پیدا کنید در پایان 6 ماه در صورتی که در شرکتی استخدام شده باشید ویزای کاری دریافت می کنید. افراد نمونه دلایل مهاجرت خود را چنین عنوان کرده اند: فرصت های تحصیلاتی در امریکا(87 درصد)، فقدان آزادی­های اجتماعی در ایران(46 درصد)، فشار های سیاسی و مذهبی به ترتیب 15 و 12 درصد از علتها را به خود اختصاص داده است و 4/71 درصد معتقد بودند که اگر یک موقعیت اقتصادی، اجتماعی وسیاسی مناسبی در ایران دریافت کنند، به ایران باز خواهند گشت(.(Shirazi& Mossayeb, 2006 در تحقیقی که شاه آبادی و همکاران در سال 2006 با عنوان« بررسی عوامل فرار مغزها( یک مطالعه موردی از ایران)» انجام داده است. افرادی که اگر حمایت عاطفی و مالی به موقعی دریافت کنند میتوانند از تجربه آسیب برکنار بمانند. اگر علاقهمند به کسب اطلاعات راجعبه روشهای مهاجرت به کشور انگلیس هستید، در ادامه با روشهای مهاجرت به انگلیس آشنا شده و هریک از این روشها را مورد بررسی قرار میدهیم. از میان این شهروندان آسیایی ۷۵ نفر ایرانی بودند.

همچنین در این مطالعه، سعی شده به بررسی عوامل برانگیزنده مهاجرت­های بین المللی مثل: عامل اقتصادی، سیاسی، آموزشی و اجتماعی – فرهنگی به عنوان عوامل اصلی که در نگرش افراد نسبت به مسائل اجتماعی در هر جامعه نقش مهمی داشته، پرداخته شود. بر اساس مفروضات این نظریه، الف: عوامل جاذبه یا بر انگیزنده شامل عوامل اقتصادی: توسعه اقتصادی، تقاضا برای نیروی کار، امنیت سرمایه و تسهیلات با ساختار پائین. بر اساس این نظریه، زمانی­که جامعه قادر به تأمین نسبی احتیاجات و نیازهای افراد نباشد، احتمال بروز رفتارهای جمعی افزایش می­یابد. الف- نظریه کلان اقتصاد نئوکلاسیک: طبق این نظریه، مهاجرت بین المللی همانند مهاجرت داخلی به وسیله اختلاف جغرافیایی عرضه و تقاضای کالا به وجود میآید. در واقع گرایش به معنای ارزیابی پایدار از ابعاد مختلف دنیای اجتماعی است.(Baron, 1997: 462) آلپورت معتقد است که گرایش یک آگاهی ذهنی را برای یک عمل خاص میرساند،که به وسیله تجربه سازماندهی میشود و بر روی عکس العمل های انسان نسبت به کلیه پدیده ها و وضعیت­هایی که با او سر و کار دارد تأثیر جهت دهنده و پویا میگذارد(رفیع پور، 1372: 5). به خاطر اینکه گرایش و تمایلات را به طور مستقیم نمیتوان شناخت، لذا باید از واکنشهای شخصی نسبت به یک پدیده استنتاج شود.

ب- احساسی: ارزیابی و ترجیح. یکی از این رفتارهای جمعی مهاجرت است که در چنین شرایطی احتمال وقوع آن افزایش می­یابد. استرالیا نیز از خیلی منظرها بسیار شبیه کانادا است و در این کشور نیز چندی خصوصیت بسیار بارز و شاخص دیگر وجود داشته که مهاجران را از همه سوی جهان و از جمله ایران جذب خود مینماید؛ از جمله: جزء 3 مقصد برتر تحصیلی در جهان در سال گذشته میلادی، دارای یکی از قویترین نظامهای آموزشی در جهان، وضعیت کار، اشتغال، حقوق، دستمزد و مزایای شغلی، رفاه شغلی در یک سطح بسیار عالی، قدرت اقتصادی بسیار قوی (رتبه 14 در جهان)، امنیت بالا (رتبه 18 در جهان)، وضعیت عالی حقوق بشر و دموکراسی (رتبه 9 در جهان)، مردم بسیار پذیرا و خوش برخورد نسبت به مهاجران (رتبه 12 در رفتارهای ضد نژادپرستی در جهان)، سطح آسایش و امنیت بالا (رتبه 18 در جهان)، رتبه 7 در شاخص توسعه انسانی، شادی و رضایت بالای مردمی (رتبه 11 در جهان)، رتبه 16 در حقوق زنان، حضور در یکی از باسوادترین کشورهای جهان (رتبه 10) و دهها مورد مثبت دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید