بهترین کشورها برای مهاجرت کاری کدامند؟

هیچ کس نمی خواهد فرآیند درخواست مهاجرت را درحالی که در نیمه راه متوجه می شود بودجه کافی ندارد آغاز کند. افراد میانسالی که مهاجرت به کشور انگلیس را انتخاب کردهاند، با رضایت صد در صد از این کشور همراه بودهاند. معیارهای متفاوتی وجود دارند که شرایط یک کشور را برای مهاجرت کاری می توان به وسیله ان ها سنجید. کشور کانادا جایی است که حقوق برابر جنسیتی و نژادی، جریان فعال و چندگانه سیاسی و مذهبی در کنار آزادی بیان و اجتماعی در جریان است و از این رو کشور کانادا یکی از برترین مقاصد دارای آزادی کامل برای اقوام و ملل مختلف شناخته میشود. برنامه خود اشتغالی نیز یکی دیگر از برنامه های موجود برای متقاضیان مهاجرت کانادا در این رده سنی می باشد. برخی از محبوب ترین برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری تحت عنوان سیستم اکسپرس اینتری تعریف شده اند. به جای آن صدایی فعال (“من این فرصتها را پیدا کردم”) هدف بگیرید. اما اگر قیمت آب گران باشد، به جای آن نمیتوانید از هیچ مادهی دیگری استفاده کنید. کارفرمایان کانادایی نیز نیاز به افراد حرفه ای با مهارت هایی مانند نجاری، تخصص برق و لوله کشی دارند.

عظیمی(1387) در تحقیق با عنوان« بررسی انگیزه­های مهاجرت به خارج از کشور در استانهای شمالی ایران» ضمن بررسی خصوصیات افراد علاقه­مند به مهاجرت به خارج، گرایشات و رفتار مهاجرتی آنها را در ارتباط با عواملی مانند علل و انگیزه­های مهاجرت، کشور یا کشورهای مقصد، چگونگی مهاجرت، نحوه اقدام افراد برای مهاجرت، میزان آگاهی متقاضیان مهاجرت از شرایط کار و زندگی کشورهای مقصد، آشنایی با فرایند مهاجرت و آگاهی از خطرات احتمالی مهاجرت مورد مطالعه قرار می­دهد. کانادا با حمایت از طرحهای مهاجرتی که از دانشجویان بین المللی پشتیبانی میکند، تعداد اعضای تحصیل کرده و سودآور در جامعه افزایش میدهد، افرادی که با حضور در فضای دانشگاهی، کار کردن در بهترین شرکتها، ارائه خدمات به عنوان پزشک، دانشمند و سایر موارد باعث موفقیت و شرایط بهتر کشور میشوند. کشور کانادا یکی از کشورهایی است که از نظر اقتصادی رشد بسیار خوبی در سال های اخیر داشته است و این امر به دلیل استخدام نیروهای متخصص داخلی و بین المللی در حوزه ها و بخش های مختلف است. کشور اسپانیا در زمینه انرژی تجدید ناپذیر رتبه خوبی دارد و آمار مهاجرانی که از این طریق وارد خاک این کشور شدهاند روز به روز بیشتر از قبل است.

از این رو کشور کانادا هر ساله اهداف مهاجرتی خود را افزایش داده و طبق آخرین آمار بدست آمده، با بیشترین آمار دعوتنامه اپلای ویزا (ITAs) و اخذ ویزای کانادا با انواع دعوتنامه در سال گذشته همچون دعوتنامه کنفرانس، رکورد قبلی خود را نیز در این زمینه جا به جا کرده است. مهاجرت توریستی یک نوع روش مهاجرتی است که از طریق دریافت ویزای توریستی امکان پذیر می باشد. برای افرادی که برای اقامت دائم از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال درخواست می کنند، پیشنهاد شغلی دائمی از کارفرمای کانادایی می تواند زمان پردازش درخواست را کاهش دهد. چنانچه از طریق این برنامه مهاجرتی برای اخذ ویزای کار کانادا پذیرفته شوید، می توانید همراه با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید، اقامت دائم کانادا را بدست آورید و در یک کار تمام وقت در کشور کانادا مشغول به کار شوید. در حقیقت بسیاری از کانادایی های جدید فرایند اخذ شهروندی خود را از طریق تحصیل در مقطع آموزش عالی آغاز کرده اند. کانادا بنابر دلایل بسیاری سال گذشته موفق شد رتبه سوم جهانی برای تعداد دانشجویان بین المللی را به خود اختصاص دهد، با توجه به اینکه 642,000 نفر در مراکز آموزش عالی کانادا حضور یافتند. در حالی­که کشورهای دارای محدودیت نیروی کار نسبت به سرمایه (سرمایة بیشتری درمقایسه با نیروی کار دارند.) دستمزدهای بالاتری در بازار کار دارند.

به همین ترتیب کلیه بخش های مربوط به صنعت ساختمان نیز ۶ درصد از کل نیروی کار را شامل می شود. زن دیگری که کم قبل روسیه را به مقصد ترکیه ترک کرده در یک گفت و گوی تلفنی گفت که از بازگشت به دوران اتحاد جماهیر شوروی وحشت داشته است. برای چنین اقدامات قضایی، تراست دارای وکلای خبره و با تجربهای است که دارای مجوز وکالت در تمامی حوزههای قضایی کانادا هستند. سیستم آموزش دارای کلاس جهانی در دانشگاه ها و کالجها؛ فضای دوستانه و صمیمی؛ هزینه های مناسب و معقولانه آموزش و زندگی در مقایسه با امریکا، استرالیا و انگلستان، سه عامل اصلی این تعداد بالای دانشجو در کانادا به شمار میروند. این روش نه محدودیت سنی خاصی دارد و نه نیاز چندانی به مهارت زبان انگلیسی، پس خیالتان راحت باشد که پرونده شما به خاطر سن و سطح زبانتان، رد نمیشود. به طور خاص، افرادی که در زمینه مراقبت های بهداشتی، فناوری اطلاعات و مهندسی آموزش می بینند، به دنبال آن هستند. در ابتدا به عنوان یک ماجراجویی در کشور دیگر آغاز میشود و در نهایت افراد به شدت علاقه مند به اقامت در کانادا میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید