بهترین کشورها برای مهاجرت کاری کدامند؟

در قانون تقریبا همه مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری نیز اینگونه بوده که شخصی که ویزای کاری آن کشور را دریافت مینماید، در اکثر مواقع ابتدا ویزای وی موقت و البته قابل تمدید بوده و سپس پس از گذشت مدتی (2 سال، 3 سال، 5 سال؛ بسته به قانون کشور مقصد) با پرداخت مالیات و عدم ایجاد مشکل قانونی برای خود میتواند برای اخذ اقامت دائم کشور مقصد اقدام نماید. مزیت اساسی دریافت تابعیت اوکراین برای یک کودک این است که والدین کودک از مجوز اقامت دائم برخوردار میشوند و به آنها اجازه میدهند بدون هیچ محدودیتی شامل رفت و آمد به اوکراین، کار و تحصیل، در این کشور اقامت داشته باشند. البته توجه نمایید درباره این نوع کشورها عموما اینطور است که تحصیل به زبان رسمی خود آن کشور رایگان بوده اما اگر متقاضی دوره به زبان انگلیسی را انتخاب نماید باید شهریه بپردازد. البته لازم به ذکر است که، بیش 70 روش برای مهاجرت به این کشور وجود دارد؛ که ما به مهمترین و رایج ترین آن ها در این مقاله اشاره کرده ایم. در پژوهش حاضر برای اندازهگیری گرایش به مهاجرت از پرسشنامه ای با 35 گویه در قالب طیف لیکرت استفاده شده است. عوامل برانگیزنده مهاجرت : شامل اوضاع اقتصادی، اجتماعی-فرهنگی، سیاسی و آموزشی کشور می­باشد.- به این ترتیب که چناچه نارضایتی از هر یک از این عوامل در داخل کشور بیشتر باشد، باعث شده که فرد نمونه آن را انتخاب کند وآن را عامل برانگیزنده مهاجرت خود بیان کند- که هر کدام از طریق چند گویه اندازهگیری شدهاست.

جنس: مردان بیشتر از زنان دارای گرایش به مهاجرت هستند. با تمام این حرفها سالانه تعداد زیادی از افرادی که کارآفرین هستند و کسب و کار خود را دارند، انگلیس را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب میکنند. افرادی که مهاجرت به اسپانیا را انتخاب کردهاند باید بدانند که روشهای مختلفی پیش روی افراد است اما یکی از آسانترین و در عین حال محبوبترین روشهای مهاجرتی به کشور اسپانیا روش «تحصیلی و کاری» است. شرایط روش های مختلف مهاجرتی کانادا در راستای تامین اهداف این کشور متفاوت می باشد .متقاضیان اقامت کانادا می بایست با توجه به شرایط خود بهترین روش مهاجرتی کانادا را انتخاب نمایند . همچنین مهاجرت شغلی برای تکنسینها و شاغلان در این گروههای شغلی یکی از بهترین روشها برای مهاجرت به سوئیس به شمار میآید. اقامت در این کشور با هدف ازدواج در زمان کمتر از سه سال میتواند صورت بگیرد. Home Migration Service راه شما را برای رسیدن به هدف مهاجرتی تان هموار می نماید.بیش از یک دهه است روند پیچیده مهاجرت را برای هزاران متقاضی موفق که به تیم کارشناسی ما اعتماد کردند، ساده نموده ایم.صرف نظر از اینکه دنبال کدام روش مهاجرت هستید در هر گام از این راه شما را همراهی می نماییم.ما در Home Migration Service از اصول اخلاقی اداره ثبت نمایندگان مهاجرتی ( MARA) پیروی می کنیم.

کارفرمای شما ممکن است کمک هزینه به شما تخصیص دهد اما این نیز ممکن است که برای چند هفته دریافت آن طول بکشد. ممکن است شانس برنامه مهاجرتی استارتاپ برای شخصی بالا باشد اما شانس همین روش مهاجرتی برای شما شانس بسیار کمی داشته باشد. تمایل به مهاجرت: تمایل نوعی گرایش یا آگاهی روانی، زمینه­ای و سازمان یافته برای اندیشیدن، احساس، ادراک و رفتار کردن نسبت به یک موضوع شناختی است(بیرو 1366:22 به نقل از عدل،1385: 279). مهاجرت به خارج از کشور: حرکت دائمی افراد از مرزهای نمادی و سیاسی کشور، به سوی اقامتگاهها و اجتماعات جدید است (Marshall, 1999: (320. عوامل جمعیت شناختی پاسخگویان شامل: سن، جنس، تحصیلات، میزان درآمد، نوع فعالیت، وضعیت تأهل و شهر محل سکونت. نسبت اعتبارات عمران استانی به درآمدهای استانی در طی این سالها، نشانگر سطح توسعه آنها میباشد. نسبت فوق برای استان فارس طی سالهای یاد شده 71 درصد بوده که نشانگر این است که استان فارس در گروه استانهای توسعه یافته کشور قراردارد.

علاوه بر آن نتایج نشان میدهد که به ترتیب نگرش( منفی) نسبت به عوامل اجتماعی- فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و سیاسی دارای بیشترین رابطه معناداری با گرایش به مهاجرت داشتهاند. ایرانیان متقاضی مهاجرت به کشورهای حوزه اسکاندیناوی باید چند مسئله را داشته باشند: یکی اینکه این کشورها در کنار رفاه اجتماعی و وضعیت معیشتی بسیار خوب، نیازمند به سخت کوشی بسیار در امور روزانه کاری و پرداخت مالیاتهای به نسبت بالایی بوده، دوم آنکه اگرچه مردمان این کشورها بسیار دارای فرهنگ، اخلاق و احترام به دیگر ملیتها هستند اما کمی صمیمیت و ورود به جمعهای دوستانه مردم این کشور سخت بوده و اعتماد به شخصی خارج از کشور از هر نژادی حتی سفیدپوست، برایشان کمی سخت و زمانبر است. اصلیترین عامل تولید، نیروی انسانی است که هر دو صاحبان نیروی کار و سرمایه را دربرمیگیرد و در واقع سرمایه چیزی غیر از انباشت و تبلور تلاشهای فیزیکی و فکری نیروی کار نیست. نوع فعالیت: 220 نفر از افراد غیر فعال در مقایسه با 18 نفر از افراد فعال دارای گرایش به مهاجرت بالا بودهاند، به نظر میرسد افراد غیر فعال به دلیل جستجوی کار و شغل و یا جهت ادامه تحصیل گرایش بیشتری به مهاجرت داشتهباشند. 68 درصد مجرد و 31درصد متأهل، 5/62 درصد غیر فعال و 5/37 درصد فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید