ج- رفتاری: گرایش عملی

همچنین از طریق کسب ویزای جست و جوی کار اروپا نیز می توانید به مهاجرت رایگان به اروپا فکر کنید. بنابراین، مهم است که بدانید هنگام اپلای خود از چه چیزهایی باید اجتناب کنید تا شانس پذیرش خود را به حداکثر برسانید. پیش از اقدام به مهاجرت باید در ابتدا مقصد خود را مشخص فرمایید که چه کشوری مدنظر شماست. چه در ابتدای چنین مسیری باشید و چه در میانهی راه، قرار است چالشهای بسیار سخت و پیچیدهای پیش روی شما باشد. مشاورین و دستیاران آموزش دیده سازمان به منظور آماده سازی پرونده شما و اطلاع رسانی در کلیه امور مهاجرتی و جوابگویی به تمامی سئوالات احتمالی در خدمت موکلین میباشند. در صورتیکه ویزای تحصیلی به متقاضیان تحصیل در تمامی مقاطع از سن کودکی تا بزرگسالی که قصد تحصیل در هر موسسه آموزشی در کشور مقصد را دارند، اختصاص میگیرد؛ بدیهی است که فرد برای گذراندن دورههای علمی و تحصیلی باید بتواند پذیرش نامه دریافت نماید. شرایط تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟

قبل از اینکه بخواهید به کشور مورد نظر مهاجرت کنید، باید شرایط بازنشستگی آن کشور را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هر بیانیهی شخصی، ساخته شده برای اپلای مشخصی باشد و کارشناسان و داوران دانشگاه مقصدتان را با این اشتباه پر تکرار، متعجب نکنید. برخی از دانشجویان به جای سفارشی کردن محتوا برای هر دانشگاهی که قصد اپلای دارند، فرض میکنند که الزامات پورتفولیو در همه دانشگاهها یکسان است. پس بد نیست که برای انتخاب دوره و دانشگاه، هر یک از جداول رتبه بندی را بصورت جداگانه بررسی و تحلیل کنیم. همه تخم مرغهای خود را در یک سبد قرار ندهید؛ به این ترتیب گزینههای مختلفی برای انتخاب خواهید داشت. اگر صرفاً دروس را از روی تصادف انتخاب کنید، به این دلیل که از تحصیل در یک موسسه خاص ناامید هستید، تعهد شما به هر دوره خاص مشکوک به نظر میرسد. روز های آزاد دانشگاه، روزی است که شما میتوانید به محلی که علاقهمند به تحصیل در آن هستید سر بزنید و از بخش های مختلف آن بازدید کنید. دیگر مزیت مهاجرت تحصیلی این است که میتوانید به همراه تحصیل مشغول به کار شوید. مهاجرت به کانادا به همراه خانواده یکی از فاکتورهای مهم برای متقاضیان اخذ اقامت کانادا می باشد.

برای مهاجرت رایگان به اروپا باید اقامت کاری اروپا را بگیرید که این روش یکی از متداول ترین روش ها برای مهاجرت بدون سرمایه است در این روش می توانید از دو طریق برای اخذ اقامت کاری اروپا اقدام کنید. هنرمندان و ورزشکارانی که سابقه شرکت و یا کسب مقام در سطح بین المللی را دارند می توانند از این طریق برای اخذ اقامت اقدام کنند همچنین افرادی که در زمینه فعالیت های هنری و فرهنگی خود اشتغالی دارند به صورتی که بتوانند از حرفه خود کسب درآمد کنند و این درآمد به میزانی باشد که فرد را خودکفا کند می توانند این روش مهاجرتی را در نظر بگیرند. به طور کلی، ضریب Nagelkerk که کارکردی مشابه ضریب تعین در رگرسیون دارد، نشان میدهد که در مجموع 21 درصد از تغییرات گرایش به مهاجرت توسط ترکیبی از 6 متغیر عوامل سیاسی، آموزشی، شهر محل سکونت، وضعیت تأهل، عامل اجتماعی- فرهنگی و اقتصادی توضیح دادهشدهاست. برای سنجش متغیر گرایش و تمایل به مهاجرت، نظریه­های متفاوتی آورده شدکه هر یک از جنبه ای به بررسی این مسأله میپردازند. اگرچه داشتن چهرههای آشنا خوب است، اما بخش بزرگی از تجربه دانشگاه مربوط به ملاقات با افراد جدید است.

میدانیم که بهدست آوردن امتیاز لازم برای موفقیت در چنین مسیری، به سادگیِ تایپ کردن اطلاعات شخصی خود و زدن دکمه “ارسال”، نیست. بنابر گزارش گردآوری شده از سوی کانون معماران، حدود نیمی از درخواست ها برای دانشگاه بوستون در 48 ساعت پایانی مهلت اعلامی، ارسال میشوند. احتمالاً درخواست اپلای خود را به بیش از یک دانشگاه ارسال میکنید. اپلای برای فقط یک دانشگاه هزینه کمتری دارد، اما چنین اقدا مهمی ارزش هزینه بیشتر برای درخواست دو تا پنج دانشگاه دیگر را دارد. در ادامه مطلب به 18 مورد از اشتباهات مهم و تاثیر گذار در مسیر اپلای و مهاجرت تحصیلی پرداختهایم. اما بیشتر آنها به دنبال افراد مجربی هستند که بتوانند خارج از سخنرانیها به زندگی دانشگاهی کمک کنند. استخدام از طریق مراکز کاریابی ( Recruitment Agency) نیز امکان پذیر است به صورتی که رزومه شما را بررسی کرده و بعد از پیدا کردن کارفرما وانجام مصاحبه و استخدام در صدی از حقوق شمارا به عنوان حق کار کسر مینمایند.هم چنین افراد می توانند برای کمک گرفتن در یافتن کار، در سنتر لینکCentrelink و یا خدمات کار استرالیا ثبت نام نمایند. اطمینان حاصل کنید که این را در برنامه خود لحاظ کردهاید و برخی از این فعالیتها را در بیانیه شخصی خود ذکر کنید (یعنی اینکه فوق برنامهها چگونه به رشد شخصی شما کمک کردهاند و چگونه با علاقه شما به موضوعی که برای آن درخواست میکنید مرتبط هستند).

دیدگاهتان را بنویسید