راحت ترین و ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان

وضعیت تأهل: افراد مجرد در مقایسه با افراد متأهل و مطلقه دارای گرایش به مهاجرت بیشتری بودهاند، نتایج نشان میدهد که 180 نفر از افراد مجرد در مقابل 57 نفر متأهل و 1 نفر مطلقه دارای گرایش به مهاجرت بالا بوده اند. این کار با اهداف مختلف مانند رشد اقتصادی کشور مقصد یا توسعه کسب و کار در سطح جهانی صورت می گیرد. مدل نظری گرایش به مهاجرت در این پژوهش بر مبنای ترکیب نظریه جاذبه و دافعه لی و نظریه جهانی شدن و گرایش آلپورت بنا شده است. به منظور ارائه خدمات برتر, شرکت فرزانه ابروانی اقدام به تاسیس دفتر تورنتو و تهران در سال ۱۹۹۹ ايران ٢٠٠٠ و دفتر امریکا در سال ۲۰۱۷ کرد که با افتخار توانسته است در طول سالها جوابگوی نیازهای شما مشتریان عزیز باشد. کشور انگلیس که دومین اقتصاد بزرگ اروپا پس از آلمان بوده و دارای رتبه 6 اقتصادی در میان کل کشورهای جهان بنا به آخرین آمار در سال جاری میلادی بوده، به عنوان کشوری انگلیسی زبان و دارای تمدن و اصالتی دیرین، دارای قدرت بالای اقتصادی و در نتیجه قدرت بالا در اشتغال و بازار کار و میزان حقوق و درآمد و مزایا، دارای رتبه 2 در قویترین نظامهای آموزشی در جهان و قرار داشتن تعداد قابل توجهی از دانشگاههای جهان با رتبه تک رقمی و دو رقمی در خود، وضعیت بسیار عالی در رفاه، پیشرفت، حقوق بشر، شادی و رضایت مردم و دهها مزیت دیگر، این کشور را تبدیل به یکی از محبوبترین مقاصد مهاجرتی در جهان مینماید؛ به طوری که کشور انگلیس جزء 5 مقصد محبوب مهاجرتی به ویژه مهاجرت تحصیلی و یا کاری میباشد.

نسبت اعتبارات عمران استانی به درآمدهای استانی در طی این سالها، نشانگر سطح توسعه آنها میباشد. تمایل به مهاجرت: تمایل نوعی گرایش یا آگاهی روانی، زمینه­ای و سازمان یافته برای اندیشیدن، احساس، ادراک و رفتار کردن نسبت به یک موضوع شناختی است(بیرو 1366:22 به نقل از عدل،1385: 279). مهاجرت به خارج از کشور: حرکت دائمی افراد از مرزهای نمادی و سیاسی کشور، به سوی اقامتگاهها و اجتماعات جدید است (Marshall, 1999: (320. عوامل جمعیت شناختی پاسخگویان شامل: سن، جنس، تحصیلات، میزان درآمد، نوع فعالیت، وضعیت تأهل و شهر محل سکونت. به طوریکه 211 نفر از مردان در مقابل 27 نفر از زنان دارای گرایش به مهاجرت بالا هستند. فقط توجه شود که در این روش، شهروندی به پدر و مادر فرزند تعلق نخواهد گرفت. از کشورهای قابل توجی که از اصل خاک پیروی میکنند میتوان به کانادا و آمریکا اشاره نمود که سالانه افراد زیادی با تلاش در تولد فرزند خود در این کشورها طبق این قانون سعی در اخذ شهروندی این کشورها را برای فرزند خود دارند. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه تحصیل در پرتغال بسیار ناچیز است و اخیراً این کشور برای ایرانیان به یکی از مقاصد تحصیلی جذاب و کم هزینه شناخته شده است.

این قضیه که کانادا به عنوان بهترین و اولین کاندید برای مهاجرت ایرانیان و حتی جهانیان است برای همه روشن است؛ حتی ممکن است که برای شخصی گزینه اول کانادا نباشد اما به دلایل سختیگیریهای بیشتر در دیگر کشورهای پر طرفدار برای مهاجرت، به احتمال زیاد گزینه اول آن شخص هم در مرور زمان به کانادا تبدیل گردد. شما قرار است به شهروند یک کشور جدید تبدیل شوید و بنابراین باید از حقوق خود در آینده اطلاعات زیادی بهدست آورید. این ایده استارتاپی باید مورد تایید یکی از مراکز رشد بیزینس مورد تایید کانادا قرار گیرد تا بتوانید برای اقامت کانادا درخواست دهید. شاید پیش خودتان اینطور فکر کنید که در مقایسه با کشورهایی نظیر آلمان، کانادا و یا آمریکا، چرا باید به فکر مهاجرت به ترکیه و زندگی، کار یا تحصیل در این کشور اروپایی- آسیایی بیافتیم. 30درصد دیپلم، 24 درصد فوق دیپلم، 41 درصد لیسانس و 5 درصد در سطح فوق لیسانس بوده اند. 30 درصد در سطح پایین، 56 درصد در سطح متوسط و 14 درصد در سطح بالا از وسایل ارتباط جمعی استفاده میکنند.

میزان گرایش به مهاجرت: 9 درصد در سطح پایین، 60درصد در سطح متوسط و 31 درصد در سطح بالا بودهاند( 91 درصد در سطح متوسط و بالا بودهاند).(جدول توصیف مشخصات جمعیت شناختی افراد نمونه در جدول شماره 1 پیوست ارائه شده­است). همچنین تأثیر عوامل جمعیت شناختی روی عوامل برانگیزنده مهاجرت و همچنین روی گرایش به مهاجرت کنترل شدهاست. عوامل برانگیزنده مهاجرت : شامل اوضاع اقتصادی، اجتماعی-فرهنگی، سیاسی و آموزشی کشور می­باشد.- به این ترتیب که چناچه نارضایتی از هر یک از این عوامل در داخل کشور بیشتر باشد، باعث شده که فرد نمونه آن را انتخاب کند وآن را عامل برانگیزنده مهاجرت خود بیان کند- که هر کدام از طریق چند گویه اندازهگیری شدهاست. به منظور توصیف و تحلیل دادهها، از نرم افزار spss استفاده شدهاست و آزمونهای اسپیرمن، کای اسکوار، مان ویتنی و کروسکال والیس و برای تحلیل چند متغیره تأثیر همزمان متغیرهای مستقل( گرایش به مهاجرت به صورت اسمی و دو وجهی) بر وابسته از رگرسیون لوجستیک استفاده شدهاست.

دیدگاهتان را بنویسید