شروع مهاجرت به خارج؛ بهترین راه و روش ها

همسایگان شمالی افغانستان از جمله ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان در صورت موج مهاجرت درهای خود را به روی مهاجران باز نخواهند کرد. هند می تواند اسامی افرادی را که در رژیم قبلی خدمت کردهاند و طالبان می خواهند با آنها تسویه حساب کنند، انتخاب کند. علاوه بر هزینه های دولت و بودجه های مورد نیاز برای تسویه حساب دولتی، هزینه پروازها، اقامت، هزینه حمل ونقل در صورت انتخاب یک وکیل مهاجرتی هزینه های قانونی آن را نیز باید به حساب آورید. پس از حداقل هشت سال اقامت در آلمان، میتوانید تابعیت آلمان را بدست آورید. آلمان کشوری صنعتی و ثروتمند میباشد، که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بینالملی فراهم کرده است. استرالیا یکی از بهترین کشورهایی میباشد که در زمره کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد.اگر قصد دارید در کشوری زندگی کنید که از نظر موقعیت شغلی دارای شرایط بسیار ویژه و خاصی میباشد استرالیا بهترین پیشنهاد برای شماست.یکی از قوانین مهاجرت به استرالیا داشتن تمکن مالی خوب و شرایط سنی میباشد.اگر شما قصد دارید برای سرمایه گذاری در استرالیا به این کشور مهاجرت کنید باید دارایی بالای 800 هزار دلار داشته باشید.

به نظر بهترین کشورها برای گرفتن اقامت ایرانی ها کدام است؟ چطور می توانم بهترین روش مهاجرت به کانادا را انتخاب کنم؟ به طور کلی موسسات اعزام دانشجو وظیفه دارند افرادی که به تحصیل در خارج از کشور علاقه دارند را به یک سمت و سو صحیح هدایت کنند و مراحل کامل پذیرش و اعزام دانشجو را برای این دسته از افراد مهیا کنند. پلیس مرزی رومانیا قبلاً افزایش ورود افراد با به این کشور اعلام کرده بود. در صورتی که درخواست صدور ویزای شما رد شود شما دو ماه زمان دارید که اعتراض خود را اعلام نمایید. اگرچه شخصیتهای سیاسی ایران در گذشته بارها اعلام کرده اند که نگرانی های امنیتی ترکیه در مسائل مختلف منطقه ای را درک می کنند، اما گهگاه از انجام اقدامات مشخص در این زمینه خودداری کرده اند، این زمینه ساز بیاعتمادی در روابط دوجانبه است. با این حال انتقال این بار به کشور دیگری در منطقه میتواند مشکلات زیادی را با آن به همراه داشته باشد. در هر کشوری ممکن است مشکلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و یا حتی زیستمحیطی وجود داشته باشد.

ترکیه با ساخت این دیوار تنها یکی از اقدامات چند وجهی علیه موجهای مهاجرت منطقهای که ممکن است در 10 سال آینده به دلایلی مانند قحطی آب، فقر و جنگ رخ دهد، انجام داده است. بی بی سی نوشت: براساس برخی از شایعات “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه ممکن است به زودی برای مقابله با تظاهرات ضد جنگ و تهاجم به اوکراین قوانین نظامی در روسیه وضع کند. رتبه ایران در مهاجرت در نمودار 125، تعداد دانشجویان ایرانی در ترکیه را از سال 2000 تا 2017 میلادی نشان میدهد که بیشترین رشد را در سال 2017 داشته است. هر ساله تعداد زیادی آقا و خانم برای مهاجرت به کانادا اقدام میکنند؛ این نمودار نشان میدهد که تقریبا نصفی از این جمعیت آقا و نصف دیگر خانم است. در مقابل، مهاجرت کاری استرالیا تنها به طریق ویزای کار و در اغلب موارد جاب آفر کارفرما قابل استفاده بوده و از لحاظ سیستم امتیازبندی و فاکتورهای تاثیر گذار در انتخاب متقاضیان واجد شرایط، شباهت زیادی به سیستم مهاجرتی نیروی کار خارجی کانادا دارد.

مهاجران در کانادا امنیت اجتماعی زیادی دارند. در نمودار 91، آمار خانههایی را مشاهده میکنید که ایرانیان برای اقامت در ترکیه خریداری کردهاند. حتی زمانی که یک کشور را برای مهاجرت انتخاب میکنید باید هزینهی املاک و مستغلات را در استانها و شهرهای مختلف بررسی کنید. در نمودار 77، محدودیت اقامت ایرانیان در آلمان را مشاهده میکنید که محدودیت اقامت در نمودار مهاجرت از ایران افزایش پیدا کرده است. در نمودار 78، سهم جواز اقامت و آمار مهاجرت در ایران بر اساس نوع جواز در آلمان از سالهای 2010 تا 2018 میلادی را میتوانید در نمودار فوق مشاهده کنید. رتبه ایران در مهاجرت در 5 کشور برتر اروپایی از سال 2010 تا سال 2018 میلای بیشتر در کشورهای هلند، سوئد، بریتانیا، ایتالیا و آلمان بوده است. حالا در این نمودار آمار دانشجویان ایرانی در آلمان را ببینید. توجه داشته باشید که شاید میزان فاندی که دانشگاه برای شما پرداخت می کند به طور کامل هزینه زندگی شما را تامین نکند و ناچار باشید در کنار تحصیل کار هم بکنید؛ که این خود یک چالش دیگر است.

دیدگاهتان را بنویسید