شروع مهاجرت به خارج؛ بهترین راه و روش ها

شرایط و قوانین برای دریافت اقامت دائم و مهاجرت از طریق ازدواج در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. این امر در حالی رخ میدهد که شرایط و روشهای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. ویزای گلدن (سرمایه گذاری): سرمایهگذاری از طریق خرید ملک راحت ترین مسیر پیش روی شماست؛ که فرزندان زیر ۱۸ سال را شامل میشود؛ در این مسیر نیاز به ۵۰۰ هزار یورو هزینه اولیه دارید تا بعد از ۵ سال به اقامت دائم این کشور برسید. به عنوان مثال ممکن است شما با یک پروژه سرمایه گذاری استارت آپ در یک کشوری حتی از شما مدرک تحصیلی یا مدرک زبان هم نخواهند! البته این را هم باید گفت که سرمایهگذاریهای از طریق خرید ملک معمولا پرهزینهترین روشهای مهاجرت از طریق سرمایهگذاری هستند و ضمن آنکه برای کشور مقصد، صرفا جذب پول بینالمللی را به همراه داشته و در حالی که سود دیگری ندارد. البته کشورهای محبوب از نظر مهاجرتی بسیاری نیز همچنان هستند که با مواردی نظیر خرید ملک، اقامت دائم و شهروندی اعطاء میکنند؛ مانند اسپانیا و پرتغال در اروپا به عنوان دو مقصد مهاجرتی محبوب اروپایی و در شرق هم کشورهایی مانند ترکیه و یونان. کشور هلند با 17.6 میلیون نفر جمعیت، در قلب اروپا واقع شده و شاهراهی برای دسترسی به حوزه شینگن و مخصوصا کشورهایی چون فرانسه، آلمان و بلژیک است.

تمامی کشورها از طریق خرید ملک به شخص اقامت اعطا نمیکنند، اسپانیا همانند پرتغال، یونان، مجارستان و گرجستان از جمله کشورهایی است که با خرید ملک میتوان اقامت آن را اخذ کرد. بهرهمند شود. (برای مثال قانون استرالیا برای اخذ مجوز کاری فارغالتحصیلان حداقل 2 سال تحصیل است اما کشوری دیگر مانند کانادا حداقل 8 ماه تحصیل است). همچنین روش راه اندازی یک کسب و کار به روش کارآفرینی و استخدام تعدادی مشخص از شهروندان کشور مقصد (معمولا 10 الی 15 نفر در قانون اکثر کشورهای پیشرفته) نیز در این برنامه مد نظر است. شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل در کشورهای مختلف متفاوت است اما در اغلب کشورها دانشجویان در ابتدا اقامت موقت دریافت میکنند و در صورت تمایل میتوانند پس از طی یک پروسه مشخص به اقامت دائم یک کشور برسند. کشور هلند کشوری است که صنعت هنر در آن بسیار پر رونق بوده و بنابراین این کشور مورد توجه بسیاری از هنرمندان و افراد مایل به اخذ ویزای خود اشتغالی نیز قرار دارد.

یکی از دلایل محبوبیت انگلیس برای مهاجرت؛ به ویژه از 2016 به بعد؛ این است بوده که به غیر از افرادی که اولویت اول آنها همیشه انگلیس بوده، به دلیل محرومیت چندی از کشورهای در حال توسعه از سفر به آمریکا، یکسری از افرادی دیگر گزینه دومشان برای کشوری انگلیسی زبان یا کانادا بوده یا انگلیس که انگلیس به دلیل قرار داشتن در دل اروپا و داشتن اقلیم بهتر، مقصد نهایی آنها گردیده است. کیفیت بالای زندگی و نرخ پایین بیکاری، این کشور را به یکی از اصلیترین مقاصد مهاجران در جهان تبدیل کرده است. هر ساله بر اساس معیارهایی در راستای کیفیت زندگی در زمینههایی اصلی نظیر رفاه و پیشرفت، امنیت و آرامش، وضعیت اشتغال و قدرت اقتصادی، آزادی و حقوق بشر، شاخص توسعه انسانی، شاخص سطح زندگی، چشماندازهای اقتصادی، نرخ بیکاری، میزان استقبال جامعه از قشر مهاجر و عدم وجود تبعیض نژادی، سطح تحصیل و کیفیت نظام آموزشی، شرایط اخذ اقامت دائم و درجه شهروندی و دهها معیار دیگر، کشورها سنجیده شده و لیستی از بهترین کشورهای مناسب مهاجرت در جهان ارزیابی و اعلام میشوند. فرآیند اخذ شهروندی در این کشور 5 سال به طول میانجامد و از مزایای اخذ شهروندی این کشور، میتوان به امکان ورود به استرالیا را ذکر کرد.

شهروندی آلمان، مزایای بسیاری از جمله فرصت زندگی در آلمان، کار در آلمان، شغل آزاد و بازنشستگی؛ در آلمان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا و اجازه اقامت فراهم میکند. با داشتن ویزای جستجوی کار آلمان، میتوانید برای جستجوی شغل در رشته خود، تا شش ماه در آلمان بمانید. پسازآن، بهراحتی میتوانید پس از ۳ سال اقامت متوالی، اقامت دائم آلمان را دریافت کنید. به طور مثال فرد سرمایهگذاری که با خانواده خود قصد مهاجرت دارد، پس از اخذ اقامت دائم با پرداخت شهریه مدرسه، خرید املاک و مستغلات، گسترش کسب و کار خود و ایجاد اشتغال میتواند در ساختار اقتصادی و اجتماعی کشور نقش مثبتی ایفا کند. پس از دریافت ویزا و ورود به کشور اوکراین، با ارائه مدارک پذیرش دانشگاه به مقامات مربوطه، مجوز اقامت موقت در این کشور را دریافت خواهید کرد. البته نکتهایی که درباره هلند قابل توجه بوده این است که از نظر وضعیت معیشت بدین صورت است که میزان حقوق و دستمزد در آن معمولی بوده و از طرفی نرخ مالیات بالایی دارد و همچنین هزینه بیمه درمانی سراسری که هزینه کمی نبوده نیز باید پرداخت شود و بنابراین خالص درآمد افراد در این کشور چندان بالا نیست و از طرفی دیگر هلند به نسبت اکثر کشورهای اروپایی، کشوری گران برای زندگی است.

دیدگاهتان را بنویسید