مرکز پژوهشها – سیاستگذاری مهاجرت و پناهندگی؛ مطالعه موردی آلمان

برای اخذ ویزای سرمایهگذاری و دریافت راهنماییهای لازم برای مهاجرت به اسپانیا با مشاورین موسسه GO2TR تماس حاصل فرمایید. مهاجرت به اوکراین، از روشهای مختلفی امکانپذیر است و بسته به شرایط شما، انتخاب بهترین روش با کمترین ریسک، برعهده متخصصین موسسه مهاجرتی GO2TR است. همچنین ایرلند از جمله کشورهایی است که ویزای استارت آپ را برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کاری که ذهن خلاق داشته ارائه داده و کارآفرینان میتوانند برای مهاجرت به آن از این طریق اقدام کنند. در ایران دانشجویان نمونه کشوری، مولفان کتابها، مترجمان، کسانی که در مجله های علمی پژوهشی مقاله چاپ کرده اند، مخترعان، مکتشفان، برگزیده های رتبه های اول تا سوم جشنواره های فارابی، رازی، خوارزمی و کسانی که ایده های خاصی ارائه داده اند می توانند برای مهاجرت از ایران و تحصیل در خارج از کشور بورس دریافت کنند. می خواهم یک نکته را شفاف بگویم که این احتمال که در طی مهاجرت کاری (همون معادل عبارت Job Apply یا مهاجرت شغلی)، جایگاه اجتماعی که امروز در کشور خودتان دارید را از دست بدهید وجود دارد. چند روش مهاجرتی کانادا وجود دارد؟ اگر می خواهید در کشور به خصوصی مثلا انگلستان و شهر لندن شاغل شوید به جای اینکه فقط دنبال شرکتهای انگلیسی بگردید، در بین گزینه هایی که به شما معرفی میشود به دنبال شرکت های چند ملیتی بگردید که در کشورهای مختلف در جهان دفتر کاری فعال دارند.

کانادا از نظر استانداردهای زندگی در رتبه دوم گروه جی 20 و از لحاظ اقتصادی جزو 7 کشور صنعتی جهان (گروه جی 7) که حدود 58 درصد اقتصاد دنیا را در دست دارند می باشد. هم باید هزینه تحصیل و هم هزینه زندگی را تامین کنید. هزینه مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل اما کمی بالاست. با مطالعه مقایسه ای موردی کشور آلمان با سیاستگذاری مهاجرتی جمهوری اسلامی ایران به نظر می رسد تعدد مراکز تصمیم گیر با رویکردهای متنوع و بعضاً متضاد نسبت به موضوع مهاجرت و همچنین غلبه رویکرد موقتی و کوتاه مدت به این موضوع نه تنها به عدم انتفاع از سرمایه های انسانی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی این جمعیت میلیونی طی چهار دهه اخیر شده است، بلکه هزینه های مالی و بین المللی فراوانی نیز به وجهه بین المللی و منافع ملی کشور وارد ساخته که لزوم توجه هرچه بیشتر به این موضوع را محرز می کند. اگر دانش آموخته دانشگاه هستید سراغی از دوستانتان بگیرید که الان در خارج از کشور مشغول کار یا تحصیل هستند. اگر هنوز در لینکدین پروفایل ندارید سری به مقاله ما در اینباره بزنید.

اما به دور از این توصیفات واقعیت این است که وب سایت هایی در اینباره فعال هستند و برای مشاغل دولتی از جنس خدمات عمومی (نظیر کارمندان نظافت شهری و یا کارمندان حوزه راهنمایی رانندگی) از افراد متقاضی رزومه میگیرند. همچنین لازم است بدانید برخی از کشورها در قانون خود ویزای همراه ندارند. بیش از ۴۰ سال است که ایرانیان به ایالتهای مختلف آمریکا مهاجرت میکنند و برخی از آنها سالها است که یک زندگی برای خود ساختند. در سطح جهان کانادا به دلیل داشتن کیفیت زندگی عالی، سیستم آموزش عمومی توسعه یافته و دسترسی به امکانات بهداشتی بسیار بالا معروف است. Price Waterhouse ،Wells Fargo ،Datacom در زمره شرکتهای چندملیتی بزرگی هستند که با یک لیست بلند بالا متقضایان را از سراسر جهان پذیرش میکنند و در کشورهای مختلفی از جمله انگلستان دفتر کاری دارند. شما برای دعوتنامه گرفتن ناگزیر هستید برای بسیاری از شرکت ها کاریابیها رزومه بفرستید. پس ناگزیر هستید از افراد زیادی این قضیه را جویا بشید.

امروزه با شرایط حاکم بر جامعه مهاجرت آرزوی بسیاری از افراد می باشد. البته کشورهای محبوب از نظر مهاجرتی بسیاری نیز همچنان هستند که با مواردی نظیر خرید ملک، اقامت دائم و شهروندی اعطاء میکنند؛ مانند اسپانیا و پرتغال در اروپا به عنوان دو مقصد مهاجرتی محبوب اروپایی و در شرق هم کشورهایی مانند ترکیه و یونان. بنابراین متناسب با وضعیتی که دارید میتوانید آگهیهای شغلی مختلف را برانداز کنید و شانس خود را برای گرفتن تاییدیه شغلی جهت مهاجرت کاری از این روش هم آزمایش کنید. وب سایت هایی مثل Monster ،Craigslist ،Gumtree منابع معتبرتری برای پیدا کردن شغل در آنسوی مرزها هستند؛ اما برای اینکه به هدفتان برسید باید موتورهای جستجوگر را براساس شغل و کشور موردنظرتان فعال کنید، قطعا شما با جستجو در فهرست آگهی های شغلی آمریکایی، شغل متناسب در کشور استرالیا را نخواهید یافت. هدف طراحان این شبکه اجتماعی فراهم کردن بستری برای انتشار تجربیات شغلی است که به این وسیله مدیران و کارمندان شرکتهای سراسر دنیا بتوانند با افرادی که در حیطه های تخصصی خودشان مشغول به کار هستند آشنا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید