مهاجرت از ایران به کشور های مختلف ✔️

این روزها خبری مبنی بر ایجاد اردوگاههای ایران در منطقه مرزی افغانستان علیه موج مهاجرت در مطبوعات بازتاب گسترده ای داشت. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر ضرورت موشکافی علل مهاجرت نخبگان گفت: به جای اینکه برای مهاجرت مانع تراشی کنیم باید آنچه باعث مهاجرت می شود را از میان برداریم، انسجام درونی ایجاد کنیم و قوانین و نگاهمان را در مورد نخبگان اصلاح کنیم تا از مهاجرت بیرویه نخبگان علمی جلوگیری کنیم. ۲۵ درصد از مشمولان بنیاد نخبگان و ۱۵ درصد از رتبههای زیر هزار کنکور سراسری هم مقیم کشورهای دیگر هستند. حتی تصور اینکه ایران به مهاجران افغان اجازه می دهد از مسیر3 هزار کیلومتری عبور یا گروههای مهاجران را به ترکیه اعزام کند نیز ممکن است به روابط همسایگی خوب بین ترکیه و ایران آسیب برساند. مهاجرت توریستی یک نوع روش مهاجرتی است که از طریق دریافت ویزای توریستی امکان پذیر می باشد. در صورتی که بخواهید برای برنامه ای مانند ویزای کار به کانادا مهاجرت نموده و اقامت دائم این کشور را دریافت کنید باید در زمینه شغلی مورد درخواست خود سابقه قابل قبول و رزومه قوی داشته باشید. قبل از هر تصمیمگیری بهتر است شرایط دریافت ویزای کار و اقامت در کشور را بررسی کرده و با افرادی که در این خصوص تجربه دارند مشورت کنید، تا انتخاب بهتری داشته باشید.

۳ سال سابقه کار، مدرک فوق دیپلم به بالا، نمره زبان آیلتس ۶ به بالا و شرایط سنی مناسبی (۱۸ تا ۳۵ سال)، از شرایط عمومی برای دریافت ویزای کار کشور کانادا است. رتبه ایران در مهاجرت و درخواست ایرانیان برای ویزای شنگن از سال 2014 تا سال 20192 میلادی در 10 کشور برتر اروپایی را به بلژیک، یونان، سوئیس، اتریش، هلند، سوئد، فرانسه، ایتالیا و آلمان اختصاص داده است. رتبه ایران در مهاجرت در 5 کشور برتر اروپایی از سال 2010 تا سال 2018 میلای بیشتر در کشورهای هلند، سوئد، بریتانیا، ایتالیا و آلمان بوده است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت به اسپانیا هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما در GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنماییها را در اختیارتان قرار دهند. مهاجرت شهروندان افغانستان که در حال حاضر به صورت گروههای کوچک مشاهده میشود باید مورد کنترل قرار بگیرد چون ممکن است آغاز موج مهاجرتی عظیم باشد. اگرچه دلایل مختلفی برای این وضعیت وجود دارد اما ورود مهاجران افغان که اخیرا بحثبرانگیز شده از برخی جنبهها با شرایط قبل متفاوت است. وضعیت کنونی افغانستان و موج مهاجرت از مسیر ایران به ترکیه، نگرانی امنیت مرزی را ایجاد میکند.

در نمودار 4، نمودار مهاجرت دانشجویان ایرانی به ترکیه، کانادا، فرانسه، ایالات متحده آمریکا، ایتالیا، استرالیا و بریتانیا را از سالهای 2003 تا 2018 میلادی میتوانید ببینید که مهاجرت ایرانیها به ایالات متحده آمریکا از سال 2009 تا 2018 رشد چشمگیری را تجربه کرده است. شیوع ویروس کرونا و محدودیت ها هم یکی دیگر از دلایل کاهش مهاجرت به استرالیا است. مدت زمان مصاحبه با سفارت چقدر است؟ خبر خوب ما به شما این است که نیاز نیست در نوبتهای طولانی سفارت منتظر بمانید و یا اینکه نگران زمان باشید، فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت، امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم سازند. پذیرش تحصیلی یک نامه موافقت با ورود دانشجو به دانشگاه و ادامه تحصیل در مقطع دانشگاهی است. در ادامه مقاله نمودار آمار مهاجرت ایرانی ها (مهاجرت تحصیلی، کاری و…) را بررسی میکنیم. در ادامه مقاله شکل 1 را میبینید که رتبه مهاجرت، پخش جمعیت و آمار مهاجران ایرانی در کشورهای مختلف دنیا را نشان میدهد. بسیاری از ایرانیان پس از فارغالتحصیلی در مقاطع کارشناسی معمولاً می خواهند در مقاطع بالاتر تحصیلات خود را ادامه دهند. در نتیجه افراد بسیار زیادی برای آن که حقوق اجتماعی و سیاسی مناسبی را برای خود ایجاد کند به فکر مهاجرت از ایران افتاده و به دنبال وطن جدید هستند تا در آن امنیت آزادی بیشتری را در اختیار داشته باشد.

همچنین مهاجرت شغلی برای تکنسینها و شاغلان در این گروههای شغلی یکی از بهترین روشها برای مهاجرت به سوئیس به شمار میآید. کشور اسپانیا یک کشور ثروتمند است البته در سالهای اخیر از نظر اقتصادی دچار مشکلاتی بوده که سبب شده نرخ بیکاری و تورم در این کشور بالا برود. البته خرید هر ملکی در این کشور موجب اعطای اقامت نمیشود و باید شرایط مشخص شده در قانون این کشور رعایت شود تا سبب اعطای اقامت شود. کانادا نه تنها یک کشور فوق پیش رفته دارای اقتصاد روبه رشد و با المان هایی ایده آل برای زندگی است بلکه رتبه اول کیفیت آموزشی را در سیستم تحصیلات خود دارد، بنابراین جای تعجب نیست که 99 درصد افراد این کشور با سواد هستند و همواره از سراسر دنیا درخواست های زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. کشورهای عضو اتحادیه اروپا طبق آمار منتشره بر این باورند که مهاجرت افراد به کشور آنها باعث پیشرفت کشورشان شده است و به نوعی عامل اصلی پیشرفت کشورشان را در جذب مهاجر میدانند.یکی از ویژگی های مهاجرت این میباشد که تمامی افراد مهاجر در جامعه کشور مهاجرپذیر دارای شرایط خوبی با توجه به مهارت خود میباشند.برای مثال دانشجویانی که به صورت مهاجرت تحطیلی وارد کشوری شده اند دارای موقعیت خوبی برخوردار میباشند و مهاجرانی که دارای اموال زیادی میباشند دارای درآمد خوبی در شهر مهاجزپذیر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید