مهاجرت بدون پول به بهترین کشورها

این ویزا به افرادی که همسر آنها شهروند انگلیسی بوده و خود در کشور دیگر زندگی میکنند، امکان مهاجرت به انگلیس و زندگی با همسر خود را میدهد. قبل از هر تصمیمگیری بهتر است شرایط دریافت ویزای کار و اقامت در کشور را بررسی کرده و با افرادی که در این خصوص تجربه دارند مشورت کنید، تا انتخاب بهتری داشته باشید. شما در اسپانیا مانند هر کشور دیگری در صورت پیدا کردن شغل مناسب و دریافت ویزای کاری، میتوانید بعد از ۵ سال به اقامت دائم برسید. بهتر است که نسخه های اصلی را نزد خود نگه دارید و نسخه های کپی را نزد یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود در ایران بگذارید تا در صورت گم کردن آنها شما بتوانید به راحتی دوباره آنها را باز پس گیری کنید. راه و روش های مهاجرت های متنوعی برای مهاجرت وجود دارد. تحصیل از طریق بورسیه تحصیلی که در این روش فقط هزینههای زندگی را میپردازید. سوئیس یکی از بهترین نظامهای آموزش عالی را در رشتههای فنی و مهندسی داشته که بورسیههای متنوعی را نیز در این زمینه ارائه میدهد و همچنین امکان تحصیل رایگان در این کشور بدون بورسیه هم حتی برای دانشجویان بینالمللی؛ البته اگر دوره به زبان سوئیسی باشد؛ وجود دارد.

گروه اول بهترین کشورها در سطح جهانی و گروه دوم بهترین کشورها برای دانشجویان ایرانی است. در زیر بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی در سطح بینالمللی را به شما معرفی کردیم و سپس گروه دوم را معرفی خواهیم کرد. با نگاهی به پراکندگی ملیت دانشجوهای بینالمللی در کانادا، میبینید فقط ایرانیها نیستند که تمایل به تحصیل در این کشور دارند. استرالیا هم جزء کشورهایی است که همیشه اولویت دانشجوهای بینالمللی در لیست بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان بوده است. جدا از سیستم آموزشی فوق حرفهای کانادا، با تحصیل در این کشور شانس طبیعتگردی و تماشای چشم اندازهای خارق العاده را نیز دارید. برای مثال در استان نووا اسکوشیا برنامه ی مهاجرتی اش ارسال دعوت نامه برای افراد تحصیل کرده ای که سابقه ی کاری بیشتر از یک سال را دارند و بالاترین امتیاز ها را کسب کرده اند، آن هم بدون نیاز به دعوت کارفرما می باشد که البته این روش هم پر طرفدار است و هم تنها در مدت کوتاهی در سیستم اکسپرس اینتری قابل ثبت می باشد. در این روش میتوانید برای همسر و فرزندان خود ویزا دریافت کنید. سالانه حدودا ۵۵۰۰۰ نفر از سراسر جهان ویزای لاتاری گرین کارت را دریافت می کنند.

دارندگان گرین کارت می توانند به صورت قانونی در ایالات متحده تحصیل و کار کنند. علت این امر این است که وقتی رشد جمعیت جوان در کشور انگلیس بیشتر شود، خدمت رسانی به افراد میانسال میتواند بیشتر و بهتر صورت بگیرد. استرالیا کشوری توسعه یافته است و جمعیتی بالغ بر 23 میلیون نفر دارد و مقام سوم در تعداد دانشجویان بین المللی بعد از آمریکا و انگلیس به این کشور تعلق دارد. اما ممکن است در این لیست برخی از کشورها به سختی برای دانشجویان پذیرش تحصیلی صادر کنند یا بهطورکلی هزینه های تحصیل در این کشورها به شدت زیاد باشد. اخذ پذیرش تحصیلی و همچنین ارزان بودن دانشگاه یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان ایرانی برای تحصیل در خارج از کشور است. هنرمندان و ورزشکارانی که سابقه شرکت و یا کسب مقام در سطح بین المللی را دارند می توانند از این طریق برای اخذ اقامت اقدام کنند همچنین افرادی که در زمینه فعالیت های هنری و فرهنگی خود اشتغالی دارند به صورتی که بتوانند از حرفه خود کسب درآمد کنند و این درآمد به میزانی باشد که فرد را خودکفا کند می توانند این روش مهاجرتی را در نظر بگیرند. تحصیل در قبرس هم یکی از آن گزینه های سهلالوصول برای دانشجوهای ایرانی است.

کشور آمریکا که به سرزمین رویاها مشهور است، یکی از محبوبترین مقاصد مهاجرتی در جهان است. همه ی این عوامل، بخشی از دلایلی هستند که، مهاجرت به آمریکا را، افزایش می دهند. حتی شهروندان بومی این کشورها نیز ممکن است به فرهنگهای نژادپرستانه مبتلا باشند. بورسیههای تحصیلی متنوع نیز از دیگر مزیت تحصیل در این کشور به شمار می آید. اینطور که مشخص است درمان در کشور قزاقستان در بیمارستان های دولتی هزینه ای در برندارد. اما برای اینکه با هیچ مشکل و خطایی در روند مهاجرت تحصیلی روبرو نشوید، بهتر است در مورد رشته و مقطع تحصیلی، شرایط و قوانین دانشگاه، مجوزهای مورد نیاز، شهریه تحصیلی و هزینه های زندگی و سایر جزئیات به طور کامل در مجله lets go uni تحقیق کنید. یکی از رایجترین دلایل مهاجرت در جهان که در گذشته پررنگتر بود، مربوط به شرایط اقتصادی است. وزارت امور خارجه ایالات متحده هر سال یک قرعهکشی برای ویزای مهاجرتی برگزار میکند که معمولاً به عنوان «قرعهکشی لاتاری گرین کارت» شناخته میشود. هر ساله نیز بر تعداد مهاجران ایرانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب میکنند، افزوده میشود. در بالا اشاره کردیم که مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری ارزان ترین روش مهاجرتی به ایالات متحده است؛ با این حال، هزینه مهاجرت با توجه به نوع ویزا و شرایط هر فرد متفاوت است و رقم ثابتی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید