مهاجرت به آلمان✓ (صفر تا صد شرایط و راه های مهاجرت 2022) – موسسه اصطهباناتی

بر طبق آخرین نظرسنجی رسمی موضوع مهاجرت از نظر شهروندان همه اعضا به عنوان یکی از مهمترین نگرانیها مطرح شده است و پاسخدهندگان در ۲۰ کشور آن را یک مشکل اساسی عنوان کردهاند. طبق آمار بیشترین تعداد کشتهشدگان و مفقودین با ۵٫۰۹۶ تن مربوط به سال ۲۰۱۶ بوده است که در مدیترانه رخ داد. بر طبق دادهها بزرگترین حجم ورود پناهجویان به اروپا در سال ۲۰۱۵ اتفاق افتاد که جمعاً بالغ بر ۱٫۰۱۵٫۰۷۸ تن پناهجو به این قاره راه یافتند. توافق با ترکیه باعث تغییر مسیر زمینی بالکان به مسیر دریایی مدیترانه مرکزی شده و بر این اساس به موازات کاهش ورود پناهجویان به یونان این میزان در کشور ایتالیا تا سال ۲۰۱۷ روند صعودی داشت بطوریکه در سال ۲۰۱۷ ایتالیا به تنهایی ۶۷ درصد از میزان کل پناهجویان وارد شده به اتحادیه را به خود اختصاص داد. در نمودار 4، نمودار مهاجرت دانشجویان ایرانی به ترکیه، کانادا، فرانسه، ایالات متحده آمریکا، ایتالیا، استرالیا و بریتانیا را از سالهای 2003 تا 2018 میلادی میتوانید ببینید که مهاجرت ایرانیها به ایالات متحده آمریکا از سال 2009 تا 2018 رشد چشمگیری را تجربه کرده است. تمرکز بیشازحد بحث مهاجرت بر ناتوانی در کنترل مرزها نمیتواند همه ابعاد این مسئله را تعریف نماید، اگرچه این امر مهمی است اما نگرانیهای دیگر از جمله بحث همبستگی اجتماعی نیز نباید مورد غفلت قرار گیرد، به نظر میرسد کشورهای ویزگرادچهار نسبت به عواقب عدم توافق بر سر موضوع مهاجرت و تأثیر آن بر آینده روابط خود با اتحادیه بیتفاوت هستند.

در ایتالیا و اسپانیا اما بیشتر ملیت به آفریقاییها تعلق دارد، در ایتالیا پناهجویان را به ترتیب تونسی، اریترهای، نیجریه، ساحلعاج و سودان تشکیل میدهند، در اسپانیا نیز به ترتیب پناهجویانی از سوریه، گینه، مالی، مراکش، ساحلعاج و برخی کشورهای زیر صحرا قرار دارند. برای مثال احزاب راست افراطی در کشورهایی مانند اتریش و ایتالیا همگام با سیاستمداران پوپولیست در کشورهای اروپای مرکزی از این فرصت حداکثر بهرهبرداری را کرده و توانستهاند به جایگاههای مهمی دست پیدا کنند. از نظر آماری سوریها حدود ۲۵ درصد کل پناهچویانی را تشکیل میدهند که اخیراً به اروپا وارد شدند و همین تعداد نیز به کشورهای آفریقایی تعلق داشته و ۲۵ درصد دیگر نیز به برخی دیگر کشورهای خاورمیانه مانند افغانستان و عراق مربوط میشود. البته شما باید رشته و زمینه تحقیقات خود را نیز در نظر بگیرید. یکی از ترفند های رایج توصیه شده در مسیر مهاجرت دانشجویی و اپلای تحصیلی این است؛ به خودتان وانمود کنید که حداقل یک هفته زودتر از آنچه مهلت مقرر هست باید مدارک را ارسال کنید و تقلب نکنید.

توجه داشته باشید که مهاجرت از روش های مختلف مانند: خود حمایتی، مهاجرت کاری، تحصیلی و یا سرمایه گذاری هزینه های مختلفی را در بر خواهد داشت. مهاجرت تحصیلی به شرایطی اطلاق میشود که فردی برای یک مدتی در کشوری دیگر به تحصیل بپردازد. شخص پناهنده باید شرایط پناهندگی را داشته باشد و دلایل بسیار محکم و قانع کنندهای برای این کار ارائه دهد. حتی اگر مشکل مالی نداشته باشید باید بدانید پروسه مهاجرت کاری میتونه بسیار هزینهبر باشه، دقت به این جزئیات میتونه شمارو از شکست مالی در راه رسیدن به هدفتون جلوگیری کنه. فارغ از اینکه هدف شما از مهاجرت چیست، باید شرایط پذیرش کشور میزبان را هم داشته باشید. وقتی در کانادا زندگی میکنید، برنامه آب و هوایی شما و همچنین بهترین دوست شما خواهد بود؛ بنابراین آب و هوا جزء مؤلفه هایی است که از مزایا و معایب مهاجرت به کانادا محسوب میشود. بنابراین برای کسانی که هنوز از ایران پا بیرون نگذاشتهاند امکان استخدام در مشاغل دولتی وجود ندارد.

در مواردی ممکن است از شما هزینههای بالایی را برای بیمه طلب کنند و یا سن بازنشستگی با شرایط سنی شما متناسب نباشد. شما با زیاد شدن سن نمی توانید موارد جدیدی را یاد بگیرد و باید تلاش بیش تری کنید تا کلمات را در ذهن خود جا کنید. در این جا به بررسی برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان میپردازیم. این یک راه خوب برای تشخیص خطاهایی است که روی صفحه نمایش مشاهده نکردهاید یا از چشم شما دور ماندهاند. با داشتن این دو شرط، شما میتوانید وارد کالجهای کشور المان شده و سپس در دانشگاه به تحصیل بپردازید. در نهایت، بسیار مراقب باشید که محتوایتان بجای داشتن جنبه علمی، بیشتر سرگرم کننده باشد. اما این کشور چنان کیفیت زندگی خوبی را برای شهروندان و افراد مقیم در آن رقم میزند که این مسائل به عنوان دغدغه نبوده و این چیزی که بیان شده، یک حالت عمومی است و برای افراد متخصصی که با تخصصهای مورد نیاز این کشور و ویزای کاری وارد این کشور شده، وضعیت معیشتی بسیار خوبی در انتظار است. بر این اساس در اروپا تنها درصد اندکی از کل مهاجرت را پناهجویان تشکیل میدهند برای مثال در سال ۲۰۱۷ تخمین زده شد که ۵۶ میلیون مهاجر خارجی در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی میکنند که ۳۵ میلیون از آنها ملیتی غیراروپایی دارند و از میان آنها تنها سه میلیون را پناهجویان تشکیل میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید