مهاجرت به آلمان✓ (صفر تا صد شرایط و راه های مهاجرت 2022) – موسسه اصطهباناتی

بحران مهاجرت اروپا بهطورکلی به تبعات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی گفته میشود که در پی ورود پناهجویان از سال ۲۰۱۵ در اروپا ایجاد شد. این موضوع باعث شده است از سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۵ میلیون تن این کشور را ترک کنند و در کشورهای همسایه همچون ترکیه، لبنان، اردن و عراق وارد شوند و در این بین بالغ بر یکمیلیون نفر پناهجوی سوری هم به اتحادیه اروپا وارد شدند. بهطورکلی در بین مجموع کشورهای اتحادیه اروپا بیشترین پناهجویان متعلق به سوریه، عراق، افغانستان، نیجریه و پاکستان است بر اساس آمار در کل در بین سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ بیش از ۹۱۹٫۰۰۰ نفر سوری در اروپا درخواست پناهندگی پر کردند. در سال ۲۰۱۵ نسبت مرگومیر پناهجویان یک به ۲۶۹ بود اما این میزان در سال ۲۰۱۶ به یک به ۷۲ و در سال ۲۰۱۷ به یک به ۵۷ تغییر کرد در حال حاضر (۲۰۱۸) این میزان به یک فوت به ازای هر ۳۴ نفر رسیده است که حاکی از رشد چشمگیر خطر مرگ پناهجویان است. بر این اساس در اروپا تنها درصد اندکی از کل مهاجرت را پناهجویان تشکیل میدهند برای مثال در سال ۲۰۱۷ تخمین زده شد که ۵۶ میلیون مهاجر خارجی در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی میکنند که ۳۵ میلیون از آنها ملیتی غیراروپایی دارند و از میان آنها تنها سه میلیون را پناهجویان تشکیل میدهند.

دانشجویان دانشگاه خارجی و مسیری که یکبار مشابه آنرا طی کردهاند! بر طبق آخرین نظرسنجی رسمی موضوع مهاجرت از نظر شهروندان همه اعضا به عنوان یکی از مهمترین نگرانیها مطرح شده است و پاسخدهندگان در ۲۰ کشور آن را یک مشکل اساسی عنوان کردهاند. در این میان باید توجه داشت اگرچه بسیاری از پناهجویان را افرادی تشکیل میدهند که از مناطق جنگی فرار کردهاند اما در این بین برخی نیز برای مسائل اقتصادی همچون آینده شغلی بهتر به عنوان پناهجو وارد اروپا میشوند. طبق قوانین سرمایهگذاری در آلمان، برای سرمایهگذاری سبک یا ثبت شرکت در کشور آلمان شما نیاز دارید یک طرح اقتصادی یا Business plan ارائه دهید. دسته بندی های ذکر شده در بالا برای هر یک از کشورهای مهاجرپذیر متفاوت بوده و دارای شرایط و قوانین خاص خود است که در ادامه برخی از موارد مهم آن را مورد بررسی قرار می دهیم. ما به ارزش نیروی انسانی واقف نیستیم در حالی که جامعهشناسان بزرگ دنیا بر ارزش سرمایه انسانی بیش از دیگر سرمایهها تاکید داشتهاند و کشورهای هوشمند از این موضوع بهرههای بسیاری بردهاند. اگر حمایت شما توسط venture capital fund باشد شما به 200 هزار دلار سرمایه برای این روش نیاز دارید، که این شرکتها تامین میکنن.

از این میان، ۸۰۰٫۰۰۰ تن از آنها از طریق مسیر ترکیه- یونان به خاک اروپا وارد شده که اکثر آنها در ادامه این مسیر به آلمان و سوئد حرکت کردند. توافق با ترکیه باعث تغییر مسیر زمینی بالکان به مسیر دریایی مدیترانه مرکزی شده و بر این اساس به موازات کاهش ورود پناهجویان به یونان این میزان در کشور ایتالیا تا سال ۲۰۱۷ روند صعودی داشت بطوریکه در سال ۲۰۱۷ ایتالیا به تنهایی ۶۷ درصد از میزان کل پناهجویان وارد شده به اتحادیه را به خود اختصاص داد. در شکل زیر کاهش بار مسیرهای بالکآنکه در نمودار با رنگ قرمز تیره مشخص شده است در سال گذشته مشهود است. به دلیل کاهش چشمگیر قیمتها در بازار املاک و مستغلات، خرید املاک و مستغلات در اوکراین امروزه یک گزینه سرمایهگذاری جذاب برای خارجیها است. تلاشهای اخیر سران کشورهای اروپایی برای رسیدن به یک راهحل جامع برای مواجهه با این بحران موفقیتآمیز نبوده است و بسیاری از ارکان اتحادیه اروپا از جمله رفتوآمد آزاد و نظام شنگن در معرض اصلاح و تقویت نظارت و کنترل بیشتر روی مرزها قرار گرفتهاند. در این بین ایتالیا، یونان، بلغارستان، مالت، مجارستان، اتریش و اسلوونی این امر را دارای بالاترین سطح اهمیت و تهدید میدانند، چراکه این کشورها از نظر جغرافیایی بعضاً در سر راه ورود و عبور مهاجران قرار گرفتهاند و یا اینکه مقصد پناهجویان تلقی میشوند.

میزان تهدید موضوع مهاجرت نزد افکار عمومی مرم اروپا نیز متفاوت است اگرچه تقریباً تمامی کشورهای اروپایی به جز ایرلند مهاجرت را یک تهدید علیه امنیت ملی تلقی میکنند. میزان اختلافنظر سران کشورهای اروپایی در این امر بهقدری است که برخی کشورهای جنوب و مرکز اتحادیه که در مسیر ورود پناهجویان قرار دارند را علیه آلمان و فرانسه به یکدیگر نزدیک کرده است. او گفت: «ما نمی خواهیم آنچه را که دوستان و هموطنان ما در آن تجربه می کنند زندگی کنیم. اگر کمبود پول دارید و باید از خانواده یا دوستان خود دریافت کنید ممکن است که این وجه نیز تا زمانی که به دست شما برسد زمان بر باشد. نکته جالب این است که در بعضی موارد مثلا جوشکاری، اصلا به مدرک زبان نیازی نیست. مدرک زبان برای برنامه های اسکیل ورکر و سرمایه گذاری کانادا، مدرک زبان آیلس جنرال و سلپیپ و مدرک زبان برای روش مهاجرت تحصیلی ، مدرک زبان آیلتس آکادمیک ، تافل و پی تی ای می باشد. اما ممکن است نیاز باشد مبلغی برای هزینه های فدرال ویزا یا مجوزهایی مانند مجوز کار یا درخواست اقامت دائم بپردازید. مهاجرت از طریق ازدواج به فرایندی گفته میشود که فرد بتواند با یک تبعه از کشور دیگر ازدواج کرده و از این طریق ویزای مهاجرتی و اقامت دائم دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید