مهاجرت به اسپانیا2022: (روش ها و شرایط اخذ اقامت اسپانیا)

۲ میلیون نفر مهاجر خانواده؛ این گروه به هدف پیوستن به سایر اعضای خانواده اقدام به مهاجرت میکنند. روش های مهاجرت به کانادا به گروه های زیر تقسیم بندی شده است. برنامه های اقامت کانادا معمولا” دارای جدول امتیاز بندی می باشند که با توجه به فاکتورهای مختلفی تنظیم شده است. در حالی که شوک فرهنگی اجتناب ناپذیر است، مهاجران در کانادا میتوانند به راحتی در مقایسه با برخی از مکانهای دیگر جایگاه خود را پیدا کنند. برنامه های مهاجرتی کانادا با هدف کمک به رشد اقتصاد ، کارآفرینی ، فرهنگی ، هنری و ارتقاء جایگاه بین المللی این کشور طراحی شده است. فلاویوس ایلیونی لوگا، رئیس یک سازمان غیردولتی که به مهاجران کمک می کند، می گوید:« رومانیا یکی از فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپا است. با این حال، حفاظت از مرز ایران که اکنون مسیر ترانزیت مهاجران افغان است برای موج مهاجرت میان مدت و بلند مدت ترکیه که ممکن است از افغانستان، پاکستان یا کشورهای ثالث وارد شوند، اهمیت حیاتی دارد. مطابق اعلام دولت کانادا، این کشور جهت برآوردن اهداف خود در نظر دارد برای سال 2019 حدود 330.000 مهاجر و سال 2020 حدود 340.000 مهاجر را از طریق برنامه های مختلف مهاجرتی بپذیرد.

دولت فدرال نیز برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر (مهاجرت به کانادا از طریق تخصص) دارد. امتیاز مهاجرت به کانادا در برنامه های مهاجرت کاری اسکیل ورکر بر مبنای تحصیلات، سابقه کار، سن و مدرک زبان تنظیم شده و در برنامه های سرمایه گذاری علاوه بر فاکتورهای فوق،میزان دارایی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سالانه تعداد زیادی متقاضی جهت مهاجرت به کانادا از طریق روش های مختلف اقدام می نمایند. در حال حاضر نیز بسیاری از شرکتهای هلندی که در حوزه IT فعال هستند، سراغ برنامه نویسان و مهندسان نرم افزار ایرانی آمدهاند و روز به روز به تعداد برنامه نویسانی که هلند را برای کار انتخاب میکنند، افزوده میشود. به طور کلی برای مهاجرت از طریق تولد دو سیستم خون و خاک دیده میشود. در قانون خون برعکس است! این شهر برای ایرانیان بسیار گران قیمت است و کمتر دیده می شود که ایرانیان در آن زندگی کنند. موسسه ‘نیو ورلد ولث’ اعلام کرد توجه سرمایه داران به استرالیا دلیل سیستم توسعه یافته سلامت، بهداشت، آموزش، محیط زیست جذاب و شرایط امن و حمایت کسب و کار و مالیات های نسبتا کمتر در این کشور است .این موسسه که دفتر مرکزی آن در آفریقای جنوبی است، هرساله گزارشی از میزان ایجاد ثروت در کشورها و همچنین وضعیت ثروت ثروتمندان جهان ارائه می کند.طبق گزارش 2016 این موسسه، استرالیا از نظر ثروتمندان جهان بهترین مرکز برای توسعه کسب و کار و تجارت در آسیا و همچنین دسترسی راحت و نزدیک به جزایر اقیانوس آرام محسوب می شود.نیو ورلد ولث’ گزارش داد در بیش از یک دهه اخیر مجموع ثروت استرالیا 85 درصد افزایش داشته که در مقایسه این رقم در آمریکا 30 درصد، در انگلیس 28 درصد بوده و همین روند سبب شده تا استرالیا در 25 سال گذشته بدون رکود اقتصادی باشد.

نظام آموزشی این کشور یکپارچه و رایگان است. صاحبان سرمایه زیرساخت کشور را میسازند، نیازهای کالایی و خدماتی را تامین میکنند، اشتغال ایجاد و به نیروی کار دستمزد میدهند، برای تامین کالاهای عمومی مالیات میپردازند و یک خدمتگزار واقعی برای مردم و نظام هستند. سیستم بهداشت در کشور اسپانیا به نسبت سالهای قبل بیشتر و بهتر اعلام شده است به طوریکه افراد میتوانند خود و همراهان خود را تحت پوشش بیمههای خدمات درمانی قرار دهند. در کشور اسپانیا به طور غیر قانونی حضور نداشته باشد. تحصیل در انگلستان، آمریکا، دانشگاههای استرالیا، کالجهای کانادا و ادامه تحصیل در کشور نیوزیلند با هزینههایی همراه است. در صورتی که گرفتن این نمره زبان برای متقاضیان مشکل می باشد، با تحصیل در کانادا و امتیازی که از تحصیل در کانادا دریافت می کنند می توانند با نمره آیلتس پایین تری برای این برنامه های مهاجرتی اقدام کنند. البته در برخی روش ها مانند روش مهاجرت تحصیلی به کانادا امکان اقدام برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان تحت شرایطی امکان پذیر است. سپس متقاضیان باید برای شروع کار مدارک مورد نیاز برنامه های مهاجرت به کانادا را جمع آوری نمایند. اولین قدم جهت آگاهی از اینکه برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم، انتخاب مناسب ترین روش مهاجرت کانادا است.

قدم بعدی بعد از جمع آوری مدارک تشکیل پرونده برای آن برنامه اقامتی و سابمیت آن است. بر مبنای اطلاعات اداره مهاجرت کانادا در سال 2018 حدود 310.000 پرونده مهاجرتی پذیرفته شده است. حداقل امتیاز مهاجرت به کانادا با توجه به امتیاز افرادی که در این برنامه شرکت کرده اند و با در نظر گرفتن افراد مورد نیاز متغیر است. و افرادی موفق به دریافت ویزا می شوند با با ارائه مدرک زبان با نمره مناسب و همچنین مدرک تحصیلی بالا امتیاز بالاتری کسب کنند. افرادی که خویشاوندی در کانادا داشته باشند شانس خوبی برای اخذ این نوع ویزا خواهند داشت. این طرح تجاری باید نشان دهد که شرکت شما حداقل پنج نفر را استخدام میکند و باید کاملاً آماده این کار شود، زیرا اتاق بازرگانی و صنایع محلی در آلمان این موضوع را از نزدیک بررسی میکنند. متقاضیان می توانند با بررسی دقیق آنها بهترین روش مهاجرت به کانادا، متناسب با شرایط خود را انتخاب نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید