مهاجرت به اسپانیا2022: (روش ها و شرایط اخذ اقامت اسپانیا)

مهاجرت کاری از طریق جاب آفر به اوکراین، اندکی دشوار است و پروسهی سختی دارد. البته توجه نمایید درباره این نوع کشورها عموما اینطور است که تحصیل به زبان رسمی خود آن کشور رایگان بوده اما اگر متقاضی دوره به زبان انگلیسی را انتخاب نماید باید شهریه بپردازد. شرایطی همچون داشتن مدارک یا گواهیهای تحصیلی، سابقه کاری و علمی، تسلط به زبان کشور مقصد، داشتن شرایط مالی مناسب، داشتن جاب آفر (برای برخی از کشورها)، داشتن سن مناسب و… داشتن سابقه کار که برای اکثر کشورها اکثرا 2 تا 3 سال و گاها حتی تا 5 سال (بسته به برنامه مهاجرتی کاری مد نظر در آن کشور) میباشد و کشورهای پیشرفته کمی هستند که از متقاضی سابقه کار 1 سال یا کمتر بخواهند. در خوشبینانه ترین حالت، ممکن است پروسه آن مدت زمان زیادی به طول بیانجامد؛ غافل از اینکه اگر از نوع ویزای دیگری که شرایطش را هم داشتید اقدام می کردید، می توانستید ویزای آن کشور را در مدت زمان بسیار کوتاه تری و یا حتی با هزینه بسیار کمتری دریافت کنید. اصل خون میگوید که اگر والدین فرزند متولد شده یا حتی یکی از آنها دارای تابعیت و شهروندی کشور مد نظر بوده؛ فارغ از محل تولد فرزند (در اکثر مواقع)، آنگاه در این حالت به آن فرزند متولد شده شهروندی آن کشور اعطاء شده و آن کودک از تمامی حقوق شهروندی آن کشور بهرهمند خواهد بود.

در قانون تقریبا همه مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری نیز اینگونه بوده که شخصی که ویزای کاری آن کشور را دریافت مینماید، در اکثر مواقع ابتدا ویزای وی موقت و البته قابل تمدید بوده و سپس پس از گذشت مدتی (2 سال، 3 سال، 5 سال؛ بسته به قانون کشور مقصد) با پرداخت مالیات و عدم ایجاد مشکل قانونی برای خود میتواند برای اخذ اقامت دائم کشور مقصد اقدام نماید. این قضیه درباره مقاصد محبوب تحصیلی انگلیسی زبان بیشتر صادق است؛ به طوری که تحصیل در کشورهای آمریکا، انگلیس، استرالیا و کانادا گرانتر است. در واقع روشهای مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری جزء پرطرفدارترین روشهای مهاجرتی هستند و البته مهاجرت سرمایهگذاری نیز به دلیل سختی کمتر نسبت به دو روش مذکور دیگر بسیار محبوب بوده اما خب تعداد افراد دارای سرمایه کافی برای این روش مهاجرتی معمولا کمتر هستند. اما باز این مورد به کشور مقصد و همچنین دیگر صلاحیتهای دانشجو نیز مرتبط خواهد بود؛ برای مثال مورد زیاد بوده که شخصی با معدل 13 از دانشگاه خوبی در استرالیا اخذ پذیرش گرفته است.

بهرهمند شود. (برای مثال قانون استرالیا برای اخذ مجوز کاری فارغالتحصیلان حداقل 2 سال تحصیل است اما کشوری دیگر مانند کانادا حداقل 8 ماه تحصیل است). در حال حاضر کشور پرتغال که بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت به ویژه از سوی ایرانیان قرار گرفته، بهترین فرصت برای سرمایهگذاری افراد خارجی را با کمترین مبلغ مورد نیاز نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی فراهم ساخته است و موسسه ادب ویزا به طور مستقیم، خدمات مهاجرت سرمایه گذاری و استارت آپ به پرتغال را برای متقاضیان عزیز با تشکیل یک پرونده قوی و ارائه یک برنامه و پلن منحصر بفرد برای هر متقاضی انجام داده و تا لحظه اخذ اقامت کشور پرتغال در کنار شما خواهد بود. در گزارشی که از سال ۲۰۱۳ دیده میشود، مردم این کشور ۱۶ ساعت از ۲۴ ساعت خود را در اوقات فراغت به سر میبرند، این آمار کمی عجیب است اما واقعیت دارد. در حال حاضر مهاجرت از طریق خود اشتغالی یکی از راههای راحت برای مهاجرت به کانادا بوده و به بیان واضحتر کانادا بیشتر و به شکلی وسیعتر به این روش مهاجرتی بها میدهد. مهاجرت شغلی اغلب در شرایطی رخ میدهد که فرد مهاجر از امکانات کافی برای زندگی در کشور خود برخوردار نباشد و یا برای ارتقا سطح زندگی خود از جمله از نظر معیشتی و شغلی به کشوری پیشرفتهتر با موقعیتهای شغلی بهتر مهاجرت کند و یا ترکیبی از این 2 دلیل اصلی.

در نظر داشته باشید که مدارک لازم برای درخواست پناهندگی اسپانیا به این صورت است که در ابتدا باید سندی دریافت کنید، سپس فردی با شما مصاحبه میکند تا مشخص شود دلیل اصلی شما برای مهاجرت به اسپانیا چیست، پس از ارزیابیهای به عمل آمده مشخص میشود که آیا شرایط پناهندگی را دارید یا خیر! در واقع آلمان رتبه نخست اقتصاد در کل اروپا بوده و جزء 5 کشور برتر جهان از نظر اقتصاد و میزان تولید ناخالصی است که در سال جاری میلادی با میزان تولید ناخالصی 4 تریلیون دلار، در جایگاه چهارم اقتصادی قرار گرفته است. کشور پرتغال جزء 50 کشور برتر جهان در زمینه اقتصاد و میزان تولید ناخالصی داخلی بنا به آمار سال جاری میلادی بوده و از طرفی این کشور با سرعتی بسیار بالا در حال رشد میباشد و طبق پیشبینی محققان اقتصادی، این کشور به زودی در صدر جدول قدرتهای اقتصادی اروپا و جهان قرار خواهد گرفت. تمکن مالی: فارغ از میزان صلاحیت علمی متقاضی، شخص باید تمکن مالی لازم را برای پرداخت شهریه تحصیل و همچنین هزینههای زندگی در کشور مقصد در حین تحصیل را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید