مهاجرت به اوکراین : فرصت محدود و طلایی اقامت اوکراین

مهاجرت فشارهای اجتماعی و فرهنگی را به همراه دارد که باید در برنامه ریزی برای خدمات آینده مورد توجه قرار گیرد. همچنین ارائه اطلاعات خوب در مورد شیوه زندگی محلی به افراد تازه وارد و اطمینان از فرصت های ترکیب و ادغام افراد ضروری است. در روزهای اخیر مهاجرانی از مسیر ایران وارد شهرهای مرزی وان و آغری ترکیه شدهاند اذهان عمومی را مشغول کرده است. گرچه امنیت مرزها در ایران با سوریه قابل مقایسه نیست، اما این یک واقعیت است که چند سال اخیر شهروندان افغانستان میتوانند به صورت دسته جمعی از مرزهای ارومیه، سلماس و خوی وارد ترکیه شوند. علیرغم این واقعیت که ترکیه هنگام ساخت دیوار در مرز خود از زبان تندی برای متهم ساختن ایران استفاده نکرده و این اقدام را با هماهنگی مقامات ایرانی انجام داد، با نارضایتی برخی از اقشار که جنبه سیاسی و روانی داشت مواجه شد. در این تصویر میتوانید کشورهای میزبان مهاجرت ایرانی ها را ببینید. شما میتوانید از طریق تکمیل فرم زیر درخواست بررسی شرایط خود را به صورت رایگان کرده و از تجربه ما بهره مند شوید.

در صورت نیاز به مشاوره مهاجرت در خصوص مهاجرت تحصیلی و اقامت تحصیلی میتوانید با مشاوران ویزانیو در تماس باشید یا در صفحه مشاوره، فرم مشاوره را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم. با این حال انتقال این بار به کشور دیگری در منطقه میتواند مشکلات زیادی را با آن به همراه داشته باشد. عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور سابق و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز ضمن انتقاد از دیوار کشی گفته بود: از آنجا که ممکن است احداث این دیوار برای عبور و مرور حیات وحش و گذر آبهای مرزی مشکل ایجاد کند، از طریق وزارت خارجه در حال پیگیری هستیم تا مشکلات محیط زیستی احتمالی برطرف شود. مشکل مهاجرت منطقهای یک مشکل برای ایران و ترکیه است و میتوان از مرزها به صورت دو جانبه محافظت کرد. در این بخش، آمار اخذ ویزا برای مهاجرت از ایران در بخشهای آمریکا، ترکیه و اتحادیه اروپا را میبینید که بخش قابل توجهی از آن مربوط به آمار مهاجرت نخبه ها از ایران است. در نمودار فوق جمعیت مهاجران ایرانی در دنیا و آمار مهاجرت از ایران در سال 99 را ملاحضه میکنید که از سال 1990 تا سال 2020 میلادی رشد شایانی داشته است. به نظر بهترین کشورها برای گرفتن اقامت ایرانی ها کدام است؟

در ادامه مقاله شکل 1 را میبینید که رتبه مهاجرت، پخش جمعیت و آمار مهاجران ایرانی در کشورهای مختلف دنیا را نشان میدهد. علاوه بر فواید مالی، مهاجرت به خارج از کشور کنونی خود، دید شما را نسبت به راه­های مختلف زندگی باز می کند و میل فرآوران به سیاحت و سفر را که از زمان شروع قرنطینه تا به کنون به بالاترین حد رسانده، به سر منزل مقصود رسانیده و به آن پاسخ خواهد داد. معمولا در این سیستم امتیاز بندی، اگر جاب آفر از کانادا ندارید یا تجربه کار کانادایی ندارید، باید تحصیلات شما فوق لیسانس به بالا باشد. در صورتی که در انتخاب رشته و مرکز آموزی خود دقت کافی داشته باشید می توانید براحتی پس از فارغ التحصیلی در کانادا مشغول به کار شوید. ایران که کشور ترانزیت مهاجرت از افغانستان و پاکستان است، در این زمینه نقش بسیار مهمی دارد.می توان گفت که پس از سوریه، مرز ایران در معرض موج مهاجرت به ترکیه قرار گرفته است. در حقیقت ویزای گردشگری، تحت قوانین ثابت، زمان معین را برای گردشگر تعیین میکند و پس از تمام شدن دوره ویزا، گردشگران باید قلمرو کشور خارجی را ترک کنند.

نیروهای امنیتی کشور با استفاده از تجهیزات مختلف از جمله دوربینهای حرارتی و دید در شب از مرزهای کشور پاسداری می کنند. اگرچه شخصیتهای سیاسی ایران در گذشته بارها اعلام کرده اند که نگرانی های امنیتی ترکیه در مسائل مختلف منطقه ای را درک می کنند، اما گهگاه از انجام اقدامات مشخص در این زمینه خودداری کرده اند، این زمینه ساز بیاعتمادی در روابط دوجانبه است. ترکیه در این زمینه تدابیر امنیتی اتخاذ کرده است. مهاجرت کانادا از جزئیات و تنوع بسیار زیادی برخوردار است که می توانید در صورت تمایل به مطلب روش های مهاجرت به کانادا مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید. نکتهی دیگر در راستای مزایای مهاجرت به کانادا این است که روشها و برنامههای مهاجرتی برای متقاضیان در این کشور بسیار وسیعتر و متنوعتر بوده و بنابراین افراد با سطح و میزان شرایط و صلاحیتهای مختلف، شانس بیشتری برای حضور در این کشور خواهند داشت و در آخر از دیگر مزایا برای اقدام برای مهاجرت به کانادا میتوان گفت که همراهی خانواده شخص (عموما همسر و فرزندان زیر 18 سال) و حتی پدر و مادر و همچنین پدر بزرگ و مادر بزرگ بسیار راحتتر از دیگر کشورها برای شخص متقاضی میسر است.

دیدگاهتان را بنویسید