مهاجرت به اوکراین : فرصت محدود و طلایی اقامت اوکراین

اگر همه روش های بالا را مطالعه نموده اید و هیچ یک از روش های مهاجرتی مناسب شما نمی باشد همچنان می توانید شرایط مورد نیاز مهاجرت و رفتن به کانادا را مهیا نمایید . متقاضیانی که شرایط اقدام از طریق برنامه های مهاجرتی را نداشته و یا امتیاز مورد نیاز این برنامه ها را ندارند با اقدام از طریق تحصیلی می توانند امتیاز خود را افزایش و شرایط برنامه های اقامتی را برای خود فراهم نمایند . دومین عامل مهم در تمایل به ماهجرت بیان شده؛ جوان بودن اکثر متقاضیان و هدف تحصیلی به عنوان مهمترین دلیل مهاجرتی برای اکثریت آنها، حکایت از آن دارد که فرصتهای تحصیلی موجود در داخل هنوز بازار تقاضای تحصیل را به ویژه در سطوح تحصیلات تکمیلی کفایت نمی­کند و یا اینکه با توجه به میزان بالای نرخ بیکاری در میان افراد تحصیل کرده، جوانان گرایش به تحصیل در خارج را دارند. در صورتی که متقاضیان محترم تحصیل در مقطع کارشناسی آلمان، یک سال تحصیلی خود را در یکی از دانشگاههای کشور خود گذراندهاند یا دارای مدرک کاردانی هستند، نیازی نیست تا در دوره یک ساله کالج کشور آلمان شرکت کنند. سرمایهگذاری با هر ارزی باید معادل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا یا بیشتر باشد تا بتوان مجوز اقامت دائم در اوکراین را دریافت کرد.

ضعیفتر بودن گرایش زنان، تا حدی تحت تأثیر محدودیتهای اجتماعی- فرهنگی است که برای خارج شدن آنان از کشور وجود دارد. همه اینها به نیوزلند کمک کرد تا در نظرسنجی HSBC رتبه پنجم، رتبه هشتم در گزارش جهانی شادی و رتبه هفتم در شاخص پیشرفت اجتماعی در سال 2019 میلادی را بدست آورد. در جواب باید این حقیقت را بازگو کنیم که نقل مکان به کشورهای برتر و پیشرفته دنیا بسیار شیرین و رویایی بوده و آرزوی ایرانیان زیادی است، اما روند سخت و زمان بر و البته پرهزینه مهاجرت، در کنار تفاوت های زیاد قوانین دولتی، سیستم های کار، مالیاتی و فرهنگی، فرد را با چالش های زیادی روبرو خواهد کرد و ممکن است در نهایت به یک تصمیم موفقیت آمیز بدل نشود. کسب مدرک ارزشمند تحصیلی در استرالیا در کنار امکان انجام کار دانشجویی و امکان تغییر ویزای تحصیلی به یکی از انواع ویزای کار در این کشور، مهاجرت تحصیلی به استرالیا را به یکی از بهترین گزینه های موجود تبدیل کرده است. کار و زندگی بهتر هدفی است که سبب میشود خیلی از مردم به فکر مهاجرت به کشورهای دیگر باشند. این دوره یک سال طول میکشد و در آن برخی پیشنیازها به همراه زبان آلمانی به آنها آموزش داده میشود.

هر یک زن که به سمت انتهای خط حرکت میکند، جنایتی بالقوه در حال شکلگیری است. جهانی شدن سبب افزایش حرکت مردم به صورت درون کشوری و برون کشوری شده و این خود به خاطر تفاوت سطح اقتصادی و اجتماعی ناشی از اصل پدیده جهانی شدن میباشد. جنس: نتایج نشان میدهد که مردان بیشتر از زنان عامل عامل اجتماعی- فرهنگی را علل گرایش به مهاجرت خود بیان کرده اند. رتبه ایران در مهاجرت و آمار مهاجرت از ایران در سال 98 به استرالیا در نمودار زیر قابل مشاهده است. جهانی شدن هرچند بر اساس آزادی مبادله کالا، خدمات، اطلاعات، سرمایه و افراد با صلاحیت کاری بالا شکل گرفته است(Collinson, 1999:3). نتایج نشان داد که گرایش به مهاجرت در بین جوانان ایران مانند سایر کشورهای جهان رواج یافته است، به طوریکه تنها 9درصد از افراد نمونه دارای گرایش پایین به مهاجرت بودهاند. علاوه بر آن نتایج نشان میدهد که به ترتیب نگرش( منفی) نسبت به عوامل اجتماعی- فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و سیاسی دارای بیشترین رابطه معناداری با گرایش به مهاجرت داشتهاند. به طور کلی، ضریب Nagelkerk که کارکردی مشابه ضریب تعین در رگرسیون دارد، نشان میدهد که در مجموع 21 درصد از تغییرات گرایش به مهاجرت توسط ترکیبی از 6 متغیر عوامل سیاسی، آموزشی، شهر محل سکونت، وضعیت تأهل، عامل اجتماعی- فرهنگی و اقتصادی توضیح دادهشدهاست.

جنس: طبق نتایج، زنان بیشتر از مردان عامل آموزشی را به عنوان علل گرایش به مهاجرت خود بیان کردهاند و این یافته با وضعیت موفقیت زنان به ادامه تحصیل در ایران در سالهای اخیر منطبق میباشد که چه در مرحله متوسطه و چه در مرحله آموزش عالی دارای پیشرفتها و موفقیتهای چشمگیری در مقایسه با مردان بودهاند.میزان تحصیلات: جهت بررسی این متغیر از آزمون همبستگی اسپیرمن استفاده شد و نتایج نشان داد که هرچه میزان تحصیلات افراد بالاتر باشد، میزان انتخاب عامل آموزشی جهت مهاجرت به خارج کمتر میشود. دانشگاه های معتبر زیادی هستند سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر جهان من جمله ایران هستند.برای مهاجرت از طریق تحصیل باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی و مجوزstudy permit کرد. فرهنگی و آموزشی مانند عوامل اقتصادی و شاید بیشتر بر تمایلات و انگیزه های افراد نفوذ دارند. ما به ارزش نیروی انسانی واقف نیستیم در حالی که جامعهشناسان بزرگ دنیا بر ارزش سرمایه انسانی بیش از دیگر سرمایهها تاکید داشتهاند و کشورهای هوشمند از این موضوع بهرههای بسیاری بردهاند. با هر روز افزایش سن قدرت این که بتوانید اوزش ببینید هم کم تر می شود و در همین زمان هم مهاجرت برای شما عواقب دردناک بیش تری خواهند داشت . اشکان با توصیههایی به افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشورمان را دارند تصریح کرد: به دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از ایران را دارند توصیه میکنم همه شرایط را بررسی کنند، بازار کار هر رشته برای انتخاب کشور مقصد مهمترین پارامتر است، همچنین افراد باید ببینید آیا میتوانند شرایط دوری از خانواده را تحمل کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید