مهاجرت به اوکراین : فرصت محدود و طلایی اقامت اوکراین

در ادامه با روشهای مهاجرت اکسپرس اینتری، استارتآپ، کارآفرینی و سرمایهگذاری و که جزو سریعترین روشهای مهاجرت به این کشور هستند، آشنا میشوید. شاید با مواجه شدن با این نمودار که اخیرا بخشی اقتصادی وب سایت CNN اطلاعات آنرا تا پایان سال 2019 به روزرسانی کرده، کمی قلبتان سنگین شود و نفس کشیدن را برایتان دشوار کند. هر قطرهٔ خونی که ریخته میشود، هر توحشی که انجام میپذیرد، هر نالهٔ جگرخراش و هر ضجهای که به آسمان میرود، این حاکمان خودخوانده را جریتر و فاصلهٔ آنها را تا طغیان بعدی کوتاهتر و سلطنتِ ترس را گستردهتر میکند. این کشور همچنین علیرغم آنکه در صدور ویزا بسیار سخت گیرانه عمل میکند، اما در زمره معدود کشورهایی است که ویزای جستجوی کار هم میدهد. خلیقی در مورد این سوال که باتوجه به شیوع ویروس کرونا و پا گرفتن کسب وکارهای کوچک و خانگی در شرایط دشوار اقتصادی ،آیا نقش تسهیل گری حاکمیت با الزام به اخذ اینماد ایفا میشود یا خیر، گفت: متاسفانه در سالی که به نام مانع زدایی نام گذاری شده بود و قرار بود موانع کسب و کارها برطرف شود، دوستان در مرکز توسعه وزارت صمت کاملا برعکس عمل کردند و با همکاری با دیگر بخشها به خصوص بانک مرکزی مجوز اینماد را برای مانع تراشی کسب و کارها ایجاد کردند در حالی که در مجلس قانونی به تصویب رسید که مجوزها باید در 3 روز کاری صادر شود اما وزارت صمت بدون توجه به این قانون تصمیم گرفتند که با همکاری سایر ارگانها مجوزی مانند اینماد را به صورت اجباری برای کسب و کار به تصویب برسانند.

به آنها بگویید که چقدر دوست داشتهاید که در این شرکت کار کنید و جزو کارکنانش باشید. بنابراین یکی از کارهایی که قبل از مهاجرت باید انجام داد اطلاع از سرعت و هزینهی اینترنت در کشور مقصد است. روال کار معمولا به این ترتیب است که باید از یک شرکت معتبر فعال در کشور مقصد درخواست همکاری داشته باشید. کسب مدرک ارزشمند تحصیلی در استرالیا در کنار امکان انجام کار دانشجویی و امکان تغییر ویزای تحصیلی به یکی از انواع ویزای کار در این کشور، مهاجرت تحصیلی به استرالیا را به یکی از بهترین گزینه های موجود تبدیل کرده است. برای مهاجرت با ویزای تحصیلی در ابتدا باید پذیرش از یک دانشگاه در این کشور را اخذ کنید. ۳ سال سابقه کار، مدرک فوق دیپلم به بالا، نمره زبان آیلتس ۶ به بالا و شرایط سنی مناسبی (۱۸ تا ۳۵ سال)، از شرایط عمومی برای دریافت ویزای کار کشور کانادا است. امنیت شغلی و اجتماعی بالا، ساعات شغلی پایینتر در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی، نرخ دستمزد مناسب، فضاهای تفریحی و فرهنگی بسیار هیجانانگیز از جاذبههای کشور آلمان برای مهاجران است. استخدام متقاضی خارجی ریسک بزرگی برای شرکت دارد و شاید هزینه بر هم باشد.

لازمه این امر آن است که، فرد متقاضی ضمن برخورداری از دانش زبان، رزومه تحصیلی قوی نیز داشته باشد. دسته اول که برای شما مشخص کردیم این کشورها در آمارهای جهانی جز بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی هستند. موقعیت مهیا شده و شما هم کاملا مناسب این جایگاه شغلی هستید، خیلی ساده است باید نامه درخواست کار بفرستید! درست است؟ متأسفانه خیر… عجله نکنید. در نوشتن نامه در خواست شغلی به این فکر کنید که چرا باید شما را به یک شهروند ترجیح دهند؟ بستگی دارد اما یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که شهرهایی مانند تورنتو و مونترال به نسبت سایر شهرها در زمینه اسکان نیازمند هزینه بالایی هستند. همانطوری که در ذهن شما هم احتمالا اسم این کشور متبادر شده، آلمان در صدر فهرست بهترین کشورهای مهاجرپذیر در دنیا است. پذیرش در دانشگاههای کشور اوکراین آسان است و بسیاری از دانشگاههای این کشور از شما مدرک زبان نمیخواهند و برای شما دورههای آموزش زبان برگزار میکنند. با اجباری شدن اینماد افرادی که به دنبال ایجاد کسب و کار آنلاین هستند باید از اینماد مجوز فعالیت بگیرند و این باعث میشود که بسیاری از افراد نتوانند این مجوز را دریافت کنند.

اصل کار استار تاپها ایجاد نوآوری و خلق ایدههای جدید است، اما با اجبار اینماد این افراد حتی نمی توانند نوآوری و خلاقیت هم داشته باشند. در این مقاله اما اگرچه بوی وداع از کشور در بندبند آن به چشم می خورد، شاید ترنسیس نقش آنچنان پررنگی نداشته باشد چرا که در حال حاضر سرویس ترجمه رسمی ارائه نمیدهیم. شاید فکر کنید که برای مهاجرت به کره باید زبان اجق وجق کره ای و چینی بلد باشید. اما خب حداقل در بین ایرانیها شاید کسی به این سادگی حاضر نباشد به شرق آسیا مهاجرت کاری داشته باشد. در حال حاضر بسیاری از سازمانهای موجود حتی تمایلی به اینکه در حوزه آنها نوآوری اتفاق بیفتد هم ندارند چراکه بر این باورند که ممکن است منافع بخش سنتی که به آنها نزدیک است به خطر بیفتد. بسیاری از روسها پس از حمله روسیه به اوکراین، کشور خود را ترک کرده یا در حال مهاجرت به کشورهای دیگر هستند. عطا خلیقی، رئیس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانهای استان تهران در مورد الزام اخذ اینماد به خبرنگار تابناک اقتصادی گفت: ما شاخصی داریم به نام سهولت در ایجاد کسب و کار که یک پارامتر بسیار مهمی در کشورهای مختلف جهان محسوب میشود و بسیاری از این کشورها به دنبال بهتر کردن این شاخص هستند تا افرادی که به دنبال کسب و کار هستند راحتر بتوانند آن را ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید