مهاجرت به اوکراین : فرصت محدود و طلایی اقامت اوکراین

خدا را چه دیدید شاید در این سفر توانستید موقعیتی برای مهاجرت کاری مهیا کنید برای تقاضای ویزای کار و انجام یکسری مراحل قانونی به کشور خودتان دست پر برگردید. در بعد خدمات اجتماعی میتوان انتظار داشت، شکاف حقوق بازنشستگی، با مشارکت نیروی انسانی جوان در انجام کارها، پرداخت مالیات و افزایش سرمایههای ملی پر شود. چرا که اگر خودرو خریداری کردید، باید توان پرداخت بنزین را هم داشته باشید. در حملونقل کانادا استانداردهایی برای کنترل آلودگی و ایمنی وجود دارد که اجازهی ورود بعضی از ماشینها را نمیدهد. با این حال، در بعضی از استانها باید تا سه ماه از ورود شما به کانادا گذشته باشد تا بتوانید از بیمههای سلامت استفاده کنید. تمام استانها و مناطق کانادا برنامهی بیمهی سلامت عمومی را برای پوشش نیازهای عمومی درمانی دارا هستند. همچنین برای شرایط اضطراری، تا وقتی که بیمهی درمانی در استانتان آغاز نشده، بیمهی سلامت خصوصی را از یکی از شرکتهای بیمه خریداری کنید.

درخواست بیمهی سلامت برای خود و خانواده را در اولویت قرار دهید و بهمحض رسیدن به کانادا برای آن اقدام کنید. یکی از روش های مهاجرتی که به متقاضیان امکان میدهد تا بتوانند سریع تر ویزای خود را دریافت کرده و در مدت زمان معلوم اقامت موقت و یا دائم یک کشور را به دست آورند استفاده از مهاجرت با شرایط خاص است. مزایایی نظیر مدارک دانشگاهی معتبر، امکان انجام کار دانشجویی و یا تمام وقت پس از فارغ التحصیلی، کسب تجربه کاری و درآمد ارزی در بازار کار بین المللی، قرار گرفتن در محیطی چند فرهنگی، تقویت مهارت های زبان، امکان دریافت مجوز اقامت دائم و موارد دیگر، مهاجرت تحصیلی را به یکی از مهم ترین و شیرین ترین تصمیم های زندگی شما تبدیل خواهد کرد. برای انجام این کار به نکات که به اختصار آمده اند توجه نمایید: شما برای کار بعد از تحصیل باید اجازه ی کار و ویزای اقامت موقت کاری دریافت نمایید. برخی از دانشگاه های کانادا پس از فارغ التحصیلی بلافاصله به شما اجازه کار را می دهند. اگر بیش از 10 هزار دلار کانادا به ازای خانواده یا خودتان ( یا معادل این مبلغ به واحد های پولی دیگر )، همراه داشته باشید، وقتی که می رسید، باید درباره ی پول توضیح دهید.

شاید در جواب سوال متداول مهاجرت چیست و کشورهای مهاجرپذیر کدامند، ممکن است پاسخ بسیاری از شما نقل مکان دائمی یک فرد از کشور زادگاه به یک کشور خارجی برای زندگی باشد و تصور شما از کشورهای رویایی و مهاجرپذیر، تنها به آمریکا و یا آلمان محدود شود. البته برخی از مهاجران تمایل دارند در جهت عقاید خود در کشورهای مهاجرپذیر زندگی کنند.طبق نظرسنجی های انجام شده از افراد مهاجرکننده مشخص شده است بیش از 75 درصد آنها تمایل دارند با توجه به قوانین و سازگاری های اجتماعی کشور مقصد زندگی کنند تنها بخش محدودی از آنها به عقاید خود پایبند بوده و روش زندگی خود را همانند کشور خود ادامه میدهند. ثبتنام از اوایل فوریه تا سپتامبر سال تحصیلی انجام میشود. مهاجرت همچنین این پتانسیل را دارد که مردم را از نظر فرهنگی به هم نزدیک کند، اما در صورت عدم تلاش برای از بین بردن کهن الگوهای منفی درباره مهاجران، این پدیده به یک آسیب منجر میشود. این نوع روش مهاجرتی اغلب برای افرادی مناسب است که بودجه و سرمایه کافی دارند و می خواهد سرمایه خود را در یک کشور توسعه و گسترش دهند و یا از این طریق به اقامت و یا شهروندی کشور مورد نظر خود دست یابند.

اگر همه روش های بالا را مطالعه نموده اید و هیچ یک از روش های مهاجرتی مناسب شما نمی باشد همچنان می توانید شرایط مورد نیاز مهاجرت و رفتن به کانادا را مهیا نمایید . همچنین ممکن است به اعتبارنامهی تأییدشده (credentials confirmed) نیاز پیدا کنید. برای کار در هر نقطه از کانادا، به شمارهی بیمهی اجتماعی (SIN) نیاز است. البته هزینه های تست زبان، ارزیابی مدرک تحصیلی و ترجمه مدارک نیز وجود دارد که برای هر فرد ممکن است متغیر باشد. کشور ویتنام همچنین در رتبه بندی شادی افراد در مطالعه­ ی InterNations، که شاید به دلیل فرهنگ رنگارنگ و هیجان انگیز این کشور است، البته بدون در نظر گرفتن جاذبه های طبیعی فوق العاده آن، پنجم شده است. قطعا کشوری که به آن میروید باید از نظر امکانات رفاهی و وضعیت اقتصادی در شرایط مطلوبی باشد و از سوی دیگر حاضر باشد مهاجران راه هم بپذیرد. فلاویوس ایلیونی لوگا، رئیس یک سازمان غیردولتی که به مهاجران کمک می کند، می گوید:« رومانیا یکی از فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپا است. دانشگاههای کشور کانادا شرایط بسیار مناسبی برای مهاجرت به کانادا رو فراهم کردن و شما میتونید از طریق تحصیل در یکی از این مراکز علمی به خاک کانادا وارد بشید.

دیدگاهتان را بنویسید