مهاجرت به اوکراین : فرصت محدود و طلایی اقامت اوکراین

وقتی سیاستگذاران کانال های قانونی جدیدی را برای مهاجرت ایجاد می کنند ، مهاجرت غیرقانونی می تواند کاهش یابد. در روشهای استانی در سال 2022 حدود 83500 نفر و تا 3 سال دیگر به حدود 93000 نفر افزایش می یابد. اگر علاقهمند به کسب اطلاعات راجعبه روشهای مهاجرت به کشور انگلیس هستید، در ادامه با روشهای مهاجرت به انگلیس آشنا شده و هریک از این روشها را مورد بررسی قرار میدهیم. سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه در گفتوگو با شبکه خبر گفت: «بحران اولیه در مورد ایرانیان مقیم اوکراین تقریبا تمام شد. چون قراره اینترنت رو قطع کنن و منم به جاش دارم محتوای انگلیسی میزارم تا وقتی که اینترنت ایران قطع شد. حتی اگر در آلمان کار میکنید، باید بودجه اولیه را برای تأمین هزینههای خود داشته باشید تا زمانی که حقوق خود را دریافت کنید. تابعیت هر کشور را زمانب کع یک فرد دیگر دریافت می کرد به این معنا بوده است که می تواند در ان کشور اقامت کند دریافت اقامت با استفاده از قوانین مهاجرت تعیین می شود . طبق اخبار رسمی سایت اداره مهاجرت؛ کانادا در نظر دارد از 431645 نفر در سال 2022 و 447055 نفر در سال 2023 و 451000 نفر در سال 2024 استقبال کند.

در فدرال بیزینس ها که شامل استارتاپ و خود اشتغالی ست، در سال 2022 حدود 1000 نفر و در سالی 2023 حدود 1000 نفر و در سال 2024 حدود 1500 نفر ظرفیت اعلام شده است. روشهای آتلانتیک از حالت آتلانتیک به حالت یک برنامه ثابت درآمده است و در روشهای مثلا اکسپرس اینتری و استارتاپ افزایش ظرفیت مشاهده می شود. کیفیت آموزش: سیستم آموزشی آلمان از کیفیت و استاندارد بسیار بالایی برخوردار است. در سیستم اکسپرس اینتری در سال 2022 حدود 56000 نفر در 2023 حدود 75000 نفر و در 2024 حدود 111500 نفر. انگلستان دومین مقصد محبوب پس از آمریکا برای مهاجرت دانشجویان است و سیستم آموزشی آن در میان ۱۰ سیستم آموزشی برتر در جهان جای گرفته است. قبل از مهاجرت به کشورهای خارجی دریافت پاسپورت، ویزا، تهیهی محل اقامت، اثبات توان مالی برای تأمین زندگی و به دست آوردن یک شغل مناسب لازم است. همچنین شهروندان ایرانی مقیم اوکراین میتوانند در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی و یا حمایت لازم با شماره تلفنهای اضطراری زیر تماس بگیرند. افراد میتوانند با ثبت شرکتها با مسئولیت محدود در اوکراین، که فرایند سختی هم ندارد، به شرایط اقتصادی مطلوب و اقامت دائم در این کشور دست پیدا کنند. بر اساس گزارش ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بخارست در بیانیهای اعلام کرد: ایرانیان مقیم اوکراین میتوانند در نمایندگی دیپلماتیک رومانی در کیشینف (Chisinau)، دفاتر کنسولی در چرنائوتس (Cernăuți)، کاهول (Cahul) و بالتس (Bălți) یا مستقیماً در گذرگاههای مرزی اوکراین – رومانی (Siret-Sighetu Marmatiei , Halmeu,) روادید رومانی را دریافت کنند.

به گزارش تجارتنیوز، یک هفته از آغاز جنگ روسیه و اوکراین به دستور ولادیمیر پوتین، رئیسن جمهور روسیه میگذرد. بر اساس گزارش رصدخانه مهاجرت ایران، پیش از این معاون وزیر کشور لهستان اعلام کرده بود که از ابتدای جنگ روسیه و اوکراین یکصد هزار اوکراینی به این کشور از طریق مرزها عبور کردند. پیش از این امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشور اعلام کرد که ایرانیان مقیم اوکراین از طریق مرزهای اوکراین به اسلواکی بروند. سرمایهگذاری با هر ارزی باید معادل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا یا بیشتر باشد تا بتوان مجوز اقامت دائم در اوکراین را دریافت کرد. در بخش سرمایهگذاری مسیر خرید ملک را به شما پیشنهاد میدهیم. لندن پایتخت انگلیس و مقصدی مناسب برای تحصیل، کار و سرمایهگذاری است. نکتهی دیگر در این راستا این است که در حالی که روشهای استارت آپ و کارآفرینی و همچنین ثبت شرکت و اشتغالزایی در دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی پیشرفته بسیار برای متقاضی پر هزینه تمام شده، کشور پرتغال این فرصت را با کمترین مبلغ به نسبت کشورهای مذکور در اختیار افراد دارای سابقه مدیریتی و توانا در زمینه استارت آپ و کارآفرینی و همچنین ثبت شرکت و اشتغالزایی قرار داده است که با توجه به تفاوتهای گزاف بین ارز کشورهای درحال توسعه از جمله ایران با نرخ دلار و واحدهای پولی اروپا، این برنامههای سرمایهگذاری، بسیار از کشورهای در حال توسعه مخاطب دارد.

به اعتقاد بسیاری از افراد زندگی در کشور عزیزمان ایران با توجه به قوانینی که بر آن حاکم است دارای یکسری محدودیت و فشار می باشد. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه تحصیل در پرتغال بسیار ناچیز است و اخیراً این کشور برای ایرانیان به یکی از مقاصد تحصیلی جذاب و کم هزینه شناخته شده است. سوئیس یکی از بهترین نظامهای آموزش عالی را در رشتههای فنی و مهندسی داشته که بورسیههای متنوعی را نیز در این زمینه ارائه میدهد و همچنین امکان تحصیل رایگان در این کشور بدون بورسیه هم حتی برای دانشجویان بینالمللی؛ البته اگر دوره به زبان سوئیسی باشد؛ وجود دارد. شرایط آب و هوایی مطلوب در استرالیا هم عامل دیگری است که دانشجویان استرالیا را برای تحصیل انتخاب میکنند. در کشور اوکراین ذخایر ارزشمند فلز دیده میشود و این روال سبب شده است که اقتصاد کشور اوکراین رشد بسیار عالی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر در خارج از کشور درآمد کسب می کنید، ممکن است مجبور باشید مالیات درآمد خود را پرداخت کنید. استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان است که دارای جمعیتی در حدود 25 میلیون و 600 هزار نفر میباشد که بنا به آخرین آمارهای گرفته شده، تقریبا 30 درصد از جمعیت این کشور را افراد مهاجر تشکیل میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید