مهاجرت به اوکراین : فرصت محدود و طلایی اقامت اوکراین

مهاجرت تحصیلی بهترین راه مهاجرت به اوکراین است. بر اساس قانون مهاجرت اوکراین، حق دریافت مجوز مهاجرت و اقامت در این کشور به افرادی تعلق میگیرد که سرمایه گذاری خارجی در اقتصاد اوکراین که به هر ارز خارجی انجام دادهاند (دلار آمریکا، یورو، پوند استرلینگ، دلار کانادا و غیره)، به مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ دلار یا بیشتر باشد. در نظر داشته باشید در ابتدا باید مدارک لازم تهیه شود، مدارکی مورد نیاز با توجه به نوع ویزایی که قرار است دریافت کنید متفاوت است. برای تحصیل در انگلیس، متقاضی نیاز به دریافت ویزای تحصیلی دارد تا بتواند به این کشور وارد شده و در دانشگاههای آن تحصیل کند. مهاجرت از طریق ازدواج در انگلیس توسط دریافت ویزای همسر که با نام ویزای ازدواج نیز شناخته میشود صورت میگیرد. در این روش در ابتدا کارفرما آگهی جذب نیرو را منتشر میکند، آگهی او در کشور اوکراین به اندازه سه ماه در صف انتظار نیرو قرار میگیرد. موسسه مهاجرتی GO2TR در زمینه ثبت شرکت در اوکراین پروندههای موفق زیادی داشته و به شما پیشنهاد میکند که از این روش برای مهاجرت کاری و سرمایهگذاری به اوکراین استفاده کنید. موسسه گوتوتیآر در زمینه پناهندگی هیچ گونه فعالیتی را انجام نمیدهد. البته موج عظیم مهاجرت به استرالیا از جنبه غیرقانونی و پناهندگی بوده که اصلاً توصیه نمی شود، چون خطرات مالی و جانی فراوانی را برای شما به همراه داشته و ممکن است با صرف زمان و هزینه و تلاش زیاد، هیچ نتیجه قابل قبولی از جمله اجازه اقامت و حضور دائم در کشور استرالیا برای شما مهیا نشود.

همانطور که گفته شد؛ هزینه تحصیل در اسپانیا رایگان نیست، اما بسیار کم است و شما با ۳۰۰۰ یورو سالیانه میتوانید در دانشگاههای دولتی این کشور تحصیل کنید. این کشور با جمعیت ۴۷.۳۵ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰، ششمین کشور پر جمعیت در اروپا محسوب میشود. در سالهای اخیر کشور اوکراین با رشد منفی جمعیت مواجه بوده است. در نهایت باید منتظر جواب دانشگاه مورد نظر خود باشید، اگر با درخواست شما موافقت شود، نامه پذیرش تحصیلی از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود. اگر دانشگاه شما در مقاصد معروفی نظیر فرانسه، آلمان، ایتالیا، اکراین، کانادا و یا انگلیس قرار داشته باشد، باید در کنار دریافت پذیرش تحصیلی، برای اخذ ویزای دانشجویی یا همان ویزای تحصیلی نیز اقدام کنید که در این مورد نیز میتوانید از مشاوره حرفه ای lets go uni بهره مند شوید. کارفرمای شما ممکن است کمک هزینه به شما تخصیص دهد اما این نیز ممکن است که برای چند هفته دریافت آن طول بکشد. این شهر قدیمی اما سر سبز و دارای آب و هوای خوبی است و هزینه زندگی در این شهر پایین است. شهر مادرید یکی از شهرهای بسیار مهم در اسپانیا محسوب میشود که اغلب ایرانیان سعی میکنند در این شهر زندگی کنند.

این دو شهر به نوبه خود برای ایرانیان گزینه بسیار خوبی است و سبب میشود که به سود خوبی در زمینههای مختلف دست یابند. در پاسخ به این سوال میتوان گفت شهر نیوکاسل برای تحصیل و کار بسیار مناسبتر از سرمایهگذاری است. شاید این کشور از لحاظ مهاجرت کاری مقصد اول متقاضیان مهاجرت به اروپا نباشد، اما برای سرمایهگذاری و تحصیل میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد. پریا نایبیان گفته: سلام نیلوفر عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز این موسسه در زمینه پناهندگی هیچگونه خدماتی ارائه نمیدهد و به شما نیز توصیه نمیکند در صورتیکه از طرق قانونی قصد اقدام دارید کارشناسان ما شما را راهنمایی میکنند. پریا نایبیان گفته: سلام آزی عزیز ممنون از همراهی شما با خونواده گوتوتیآر، دوست عزیز در صورتیکه گپ تحصیلی شما پایین باشد و در صورت داشتن مدرک زبان و معدل بالا میتوانید برای بورسیه این کشور اقدام کنید. دسته بندی های ذکر شده در بالا برای هر یک از کشورهای مهاجرپذیر متفاوت بوده و دارای شرایط و قوانین خاص خود است که در ادامه برخی از موارد مهم آن را مورد بررسی قرار می دهیم. پس از گذشته یک سال میتوانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

بهعنوان مثال اقامت کاری اوکراین پس از ۳ تا ۵ سال و در صورت موفقیت فرد در زمینههای کاری به اقامت دائم تبدیل خواهد شد و پس از آن پاسپورت اوکراین برای فرد صادر میشود. توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت به اوکراین، دانشجو باید بتواند در سال آخر تحصیل خود، کار (ترجیحاً مرتبط با رشته تحصیلی) پیدا کند، که درصورت موفقیت پس از ۲ تا ۳ سال به اقامت دائم، و بعد از گذشت ۵ سال از اقامت در اوکراین، پاسپورت اوکراین را دریافت خواهد کرد. در نظر داشته باشید که مدارک لازم برای درخواست پناهندگی اسپانیا به این صورت است که در ابتدا باید سندی دریافت کنید، سپس فردی با شما مصاحبه میکند تا مشخص شود دلیل اصلی شما برای مهاجرت به اسپانیا چیست، پس از ارزیابیهای به عمل آمده مشخص میشود که آیا شرایط پناهندگی را دارید یا خیر! اگرچه مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی از سوی موسسه مهاجرتی GO2TR به هیچوجه توصیه نمیشود، اما پناهندگی نیز راهی پر پیچ و خم و سخت و پر از خطرات برای مهاجرت به انگلیس است.

دیدگاهتان را بنویسید