مهاجرت به اوکراین : فرصت محدود و طلایی اقامت اوکراین

از مهمترین شرایط مهاجرت به کانادا داشتن گذرنامه معتبر است که تا 6 ماه پس از رسیدن به کشور مقصد شما همچنان معتبر باشد. مشاوران ما بهترین راه برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را به شما معرفی می کنند. کانادا بیش از 100 برنامه مهاجرتی از طریق روش های مختلف دارد. برای کسانی که مثل من تا مدتها بعد از دیدن یک فیلم در دنیای ذهنیشان داستانها را به اشکال مختلف و باب دلشان به پایان میرسانند، شنیدن این پادکست میتواند جذاب و دلنشین باشد. حتما شما هم به مهاجرت و رفتن و دل کندن فکر کردهاید، که اگر اینطور است، پیشنهاد میکنم فیلم «بلفاست» (Belfast) را بببینید. عاشق میشوند، شکست میخورند، تنها میشوند، فرار میکنند، در کشور و وطن خود مانند غریبهها و مجرمها زندگی میکنند، به قصد ساختن ویران میکنند و هزاران اتفاق جالب و غافلگیر کنندهای که لحظهای شما را از شور و هیجان نمیاندازند. اگر قصد مهاجرت به کشور انگلیس را دارید حتما راجعبه هزینههای زندگی در این کشور کنجکاو هستید. این سوالات ذهن آن دسته افرادی که قصد مهاجرت دارند بسیار به خود مشغول می کند. این آلبوم که ابتدا در دو بخش، یکی در نشر هنوز سال ۱۳۹۵ و دومی در شهر کتاب فرشته سال ۱۳۹۶ اجرا شده بود، در نهایت پس از کش و قوسهای فراوان و در سال ۱۳۹۷ توسط پخش موسیقی رها و با مجوز از ارشاد به بازار عرضه شد.

افرادی که با اقامت دائم ( کارت PR) در کانادا زندگی می کنند و هنوز پاسپورت کانادایی خود را دریافت نکرده اند، در صورتی که فرزند آنها در کانادا متولد شود، از همان ابتدا تابعیت کانادا ار خواهد داشت. ما در دیجیکالا قرار را بر این گذاشتیم که هر هفته با معرفی آثار و فعالیتهای هنری، گزینههایی در اختیار خوانندگانمان قرار دهیم تا اگر فرصت و علاقهای داشتند، ذهنشان را پرواز دهند و با هرکدام از آنها ساعاتی خوش در کنار خانواده دوستانشان فراهم آورند. گزینههای پیشنهادی ما متناسب با سلیقهی نویسنده از فیلم و کتاب و موسیقی گرفته تا پادکست و رویدادهای هنری متغیر است و هر هفته توسط یکی از اعضای گروه هنر و سینما نوشته میشود. بلفاست در گلدن گلوب ۲۰۲۲ که ۱۹ دی برگزار خواهد شد، در ۷ رشته نامزد دریافت جایزه شده است و پیشبینی میشود که این فیلم در رشتههای مختلف از مدعیان نامزدی جایزهی اسکار هم باشد. در کنار مفهوم کلی که از این فیلم دریافت میکنید، عشق، موزیک، رقص، خانواده و کودکی بخشهای دیگری هستند که توانستند به خوبی یک داستان ساده را به روایتی تلخ و شیرین بدل کنند و دنیای رنگی یک کودک را در قابی سیاه و سفید به تصویر بکشند.

در هر قسمت ممکن است یک اتفاق از دید هر کدام از شخصیتها روایت شود که این خود یکی از نکات جذاب کتاب به شمار میرود و ذهن خواننده را در مورد قضاوت بهتر دربارهی هرکدام از آنها باز میکند. جزء از کل به عنوان اولین اثر نویسندهاش، در کنار به ارمغان آوردن جایزهی بوکر (The Man Booker Prize) که یکی از مهمترین جوایز ادبی دنیا به شمار میرود، نقدهای مثبت زیادی هم از مطبوعات و خبرگزاریهای بسیاری چون لسآنجلس تایمز و گاردین دریافت کرده است. برای شنوندهای چون من که همیشه مشتاقانه موسیقیهای نو، تجربی و تلفیقی را به گوش جان میسپارم، این آلبوم لذتی توصیفناپذیر به همراه داشت شنیدنش در کنار حس تعلیق، و درست مانند نام با مسمای آن حس بیوزنی و سبکی را در من بوجود آورد که حتما تجربهی آن برای دوستداران سازهای زهی خالی از لطف نیست. «به موازات بیوزنی» نام آلبوم شنیدنی و خلاقانهی دو هنرمند ایرانی است که با ترکیب یک ساز سنتی (کمانچه) و یک ساز کلاسیک غربی (پیانو)، و به سبک تلفیقی در قالب هفت قطعه به اجرا درآمده است. انتخاب یک قطعه از این آلبوم شاید بهتر بتواند ما را با حال و هوای آن آشنا کند، و «مدار صفر» قطعهای است که به خوبی هم شنونده را از شنیدن صدای زیبای کمانچه در کنار پیانو سیراب میکند و هم استعداد و هنر و خلاقیت نوازندگانش را به رخ میکشد.

دیجیکالا در گفت و گویی کوتاه با کسری فریدی، نوازندهی پیانوی این قطعات، چرایی انتخاب نام آلبوم و هر قطعه را جویا شد و ایشان به این شکل توضیح دادند که: « اسم آلبوم را به این دلیل به موازات بیوزنی (above gravity) انتخاب کردیم چون بیشترین لحظات قطعههای آلبوم شنونده را در حالت تعلیق نگه میدارند، تعلیق برای رسیدن به نقطهی اوج، برگشتن به سوژهی اول یا رسیدن به فضای توافق بین دو سازی که هر کدام از سرزمینی متفاوت هستند. مهدی سحابی که بیشتر او را به عنوان مترجمی موفق، با نثری روان و شیوا میشناسیم و نامش را بر جلد کتابهای وزین و از نویسندههایی چون «همه میمیرند» نوشتهی سیمون دوبوار، «در جستوجوی زمان از دست رفته» نوشتهی مارسل پروست، «باباگوریو» نوشتهی اونوره دوبالزاک و بسیاری آثار تحسین شده از سلاطین ادبیات جهان میبینیم، دستی در هنرهای تجسمی هم داشت. بلفاست یک درام بریتانیایی به کارگردانی کنت برانا و با حضور بازیگرانی چون جودی دنچ و جیمی درنان است.

دیدگاهتان را بنویسید