مهاجرت ها /مهاجرت چیست /بررسی انواع مهاجرت/توصیه هایی درباره مهاجرت

بدترین حالت در مهاجرت این است که نه ان قدرها پولی دارید که بتوانید بیکار باشید و نه ان قدر بی پول هستید که بروید و کف زمین را بشویید. اگر به دنبال یک مهاجرت موفق آمیز هستید این فکر را از ذهن خود خارج کنید و در ابتدا شرمایه خود را طبق هزینه های موجود در کشور مقصد دسته بندی کنید. چرا که این کشور به نسبت دیگر کشورهای محبوب برای مهاجرت راحتتر مهاجر گرفته و همچنین از نظر تعداد مهاجر نیز در سالیان اخیر این کشور بیشترین میزان مهاجر را از کشورهای در حال توسعه از جمله ایران پذیرفته و همچنان میپذیرد؛ به طوری که قرار است در سال جاری میلادی بیش از 430 هزار مهاجر و در طی 3 سال جاری، بیش از 1.2 میلیون مهاجر جدید را بپذیرد. امروزه نرخ بیکاری در آمریکا به کمترین مقدار خودش، در 50 سال اخیر رسیده است و روند افزایش حقوق کارگر نیز، روال افزایشی را در پیش داشته است.

طبق گزارش سازمان همکاریها و توسعه اقتصادی، در طول ده سال گذشته، حضور و اشتغال مهاجران موجب افزایش 47 تا حتی 70 درصدی نیروی کار در ایالات متحده و اروپا شدهاند. میانگین زمانی که تحصیل دکترا در کشور آلمان طول میکشد، بین 3 تا 5 سال است. اعضای نزدیک خانواده، در این مورد، شامل همسر و فرزندان مجرد زیر ۱۸ سال میشود. فرزندان زیر 18 سال شما امکان تحصیل در مدارس را دارند. از دیگر راه های مهاجرت بدون پول به یک کشور و اخذ پاسپورت و اقامت آن تولد در یک کشور می باشد که این قانون در برخی از کشور ها رواج دارد و برای کودکی که در یک کشور متولد می شود امتیازاتی در نظر دارند. مهاجرت رایگان و بدون پول به کانادا از طریق تحصیل و کار روش های اصلی مهاجرت رایگان به این کشور پیشرفته هستند؛ اما روش های مهاجرت به کشور کانادا به این دو مورد محدود نمی شود و روش های مهاجرت بدون پول بسیاری وجود دارند که می توانید با مطالعه و جست و جو آن ها را بیابید.

برای اخذ ویزای جست و جو کار حتماً باید شرایط لازم برای اشتغال در کشور مورد نظر را داشته باشید. ولی همیشه باید به سوال، چگونه از راه درست مهاجرت کنیم، توجه نمائیم و بهترین راه را برای مهاجرت بدون سرمایه انتخاب کنیم و یکی از اصلی ترین نکاتی که می بایست در مهاجرت در نظر بگیرید، هزینه مهاجرت است و همواره بسیاری از متقاضیان مهاجرت این سوال ها را مطرح می کنند که چگونه بدون پول مهاجرت کنیم؟ بسیاری از افراد که اوضاع مالی خوبی ندارند همواره به این فکر می کنند که آیا مهاجرت به خارج بدون پول و یا کم ترین پول به بهترین کشور ها امکان پذیر است؟ اتریش کشوری زیبا و مدرن با آب و هوای بسیار مناسب در قلب اروپاست که با دارابودن امکان تحصیل رایگان و همین طور دریافت اقامت از روش های کم هزینه و با کم ترین سرمایه، پذیرای مهاجرین از سرتاسر جهان است. ویزاهای دانشجویی و تحصیلی از نوع ویزاهای اقامتی نبوده و در نهایت منتهی به دریافت اقامت دائم کشور مقصد نخواهد شد.

مهاجرت کاری یعنی کارفرمایی که ساکن کشور اسپانیا است اعلام میکند که به نیروی کار نیاز دارد، در این روش فرد میتواند استخدام شرکت شود، به عبارتی برای دریافت ویزای کاری باید از یک شرکت اسپانیایی جاف آفر دریافت کنید. تقریبا به یاد نمیآوریم این وضعیت از کجا شروع شد و چقدر طول کشید که هوای تنفس ما -این نیاز بیتردید- به این وخامت دچار شد. اگر قرار است به یک کشور سردسیر مهاجرت کنید، حتماً بیشتر به گاز و برق نیاز پیدا میکنید. مهاجرت برای تحصیل در سوئیس شرایط بسیار عالی دارد چرا که فرد با تحصیل در سوئیس با پیدا کردن کار، بسیار سریع اقامت دائم می گیرد. البته این افراد باید گواهی معتبر زبان آلمانی را نیز ارائه دهند؛ زیرا کشور آلمان به این موضوع بسیار اهمیت میدهد. انگلیس اگرچه همانند آمریکا دارای گرانترین شهریههای تحصیلی در جهان بوده اما برای کسانی که موقعیت مالی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند، نتیجه تحصیل در این کشور اخذ مدرکی بوده که اعتبار آن در همه جای جهان نظیر ندارد؛ از جمله در خود انگلیس که دانشجویان فارغالتحصیل میتوانند به راحتی جذب بازار کار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید