5 راه دریافت ویزا تحصیلی

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، باید ابتدا جهت اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از مراکز معتبر آموزشی در کانادا اقدام کرده و سپس با جمع آوری مدارک مورد نیاز، جهت ویزای دانشجویی درخواست دهند. تحصیل و کار در کانادا شرایط اقدام برای برنامه های اقامت کانادا را برای این افراد مهیا می کند. تحصیل در مقطع بالاتر از کارشناسی هم این شانس را افزایش می دهد. استرالیا کشوری با امکانات رفاهی و اقتصادی عالی که درخواست مهاجرت به این کشور روز به روز در حال افزایش است.این کشور در سال2015 بیش از 30 هزار نفر جذب مهاجر داشته است و جالب است بدانید در سال 2016 بیش از 223 هزار مهاجر را جذب کرده است یعنی در طی یک سال بیش از 190 هزارنفر افزایش یافته است.بیشتر مهاجران به استرالیا از کشورهایی همچون هند، چین و انگلستان میباشند. آمار مهاجرت دانشجویان ایرانی از سال 2000 تا سال 2017 در بریتانیا را در نمودار 120 ببینید که در سال 2011 بیشترین رشد و از سال 2012 تا سال 2017 میلادی کمترین رشد را داشته است. مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی را آخرین گزینه در نظر بگیرید و بدانید که مسیر پر پیچ و خم و بسیار خطرناکی پیش روی شما قرار دارد.

برخی از این برنامه های مهاجرتی در طول تحصیل و برخی بعد از فارغ التحصیلی این فرصت را برای دانشجو مهیا می سازد تا در خواست اقامت دائم نماید.همچنین مطابق قوانین کانادا، فارغ التحصیلان کانادا می توانند بعد از تحصیل، ویزای کار درخواست نموده و در این کشور زندگی و مشغول به کار شوند و سپس از طریق برنامه های دیگر مهاجرتی که پیش نیاز آنها داشتن تجربه کار در کانادا می باشد برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. این کودکان در بدو تولد موفق به دریافت پاسپورت کانادایی می شوند. همچنین افرادی که با ویزاهای دیگر کانادا از قبیل ویزاهای موقت کانادا شامل: ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و غیره در کانادا زندگی می کنند و صاحب فرزندی در کانادا شوند فرزند آنها نیز از دریافت تابعیت و پاسپورت کانادایی در بدو تولد بهره مند خواهد شد. با توجه به رقابتی شدن برنامه های مهاجرت به کانادا، متقاضیان مهاجرتی همواره به دنیال راه های دیگر اخذ اقامت کانادا می باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی یکی دیگر از روش های اقامت در کانادا است. این نوع مهاجرت در میان ایرانیان بسیار متداول است و در واقع بنا به توصیه بسیاری از جمله کادر متخصصین گروه مهاجرتی ادب ویزا، مهاجرت تحصیلی به عنوان بهترین پل برای اخذ اقامت دائم کشور مقصد عمل مینماید؛ چرا که فرد با تحصیل و اخذ مدرک در کشور مورد نظر هم تجربه زندگی اجتماعی، علمی و حتی تا حدودی کاری را کسب نموده و هم از نظر اعتبار مدرک نیز مسلما مدرک اخذ شده هر کشوری در خود آن بیشتر از دیگر جاهای دنیا اعتبار دارد و بنابراین برای این دسته از افراد هم ورود به دنیای اشتغال و استخدام در آن کشور راحتتر بوده و هم پروسه اخذ اقامت دائم و شهروندی کشور مقصد نیز بهتر و آسانتر برای این دسته از افراد خواهد بود. کشور نروژ برای مهاجرت بدون پول و با کم ترین هزینه بسیار مناسب است. اقامت کانادا از طریق تحصیل یکی از راه های سریع و آسان برای ورود به این کشور است. ایالت های مختلف کانادا برای پذیرش مهاجر قوانین و برنامه های متنوعی را ارائه می دهند. مطابق قوانین مهاجرتی کانادا، والدینی که جهت اخذ پذیرش تحصیلی مدارس کانادا برای مدارس کانادا اقدام کنند می توانند بعنوان گاردین ( قیم دانش آموز) همزمان وارد کانادا شوند.

در حالت عمومی، شما می توانید به عنوان یک ایرانی برای حداکثر 90 روز در یک بازه 6 ماهه در ترکیه اقامت داشته باشید، در صورتی که زمان سفر و اقامت شما با پاسپورت ایرانی بیش از مدت اعلام شده باشد، در زمان خروج از ترکیه ملزم به پرداخت جریمه نقدی خواهید شد. دسته دوم افرادی هستند که به هر دلیلی نمره کف را دریافت میکنند، این متقاضیان باید بدانند که که امتیازی بدست نمیآورند و فقط میتوانند اقدام کنند، اگر شما جز این دسته از افراد هستید باید به کد شغلی خود و کف امتیاز کد شغلی خود توجه کنید، اگر کد شغلی شما با کف امتیاز بالای 80 باشد باید به شما بگویم نمی توانید با آیلتس 6 و یا همان PTE 50 به ویزا برسید. متقاضیان اقامت کانادا از طریق خود اشتغالی (برنامه مهاجرت کانادا برای هنرمندان) باید از طریق جدول امتیاز بندی حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز این برنامه را کسب نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید